Športové aktuality
2 min. čítania

Petra Vlhová aj v slalome v americkom Killingtone štvrtá

Petra Vlhová v Killingtone skončila v roku 2022 dvakrát na štvrtom mieste.
Foto
TASR/AP

Petra Vlhová v Killingtone bola aj v nedeľu štvrtá. Olympijská víťazka z Pekingu obsadila v treťom slalome sezóny Svetového pohára rovnako ako v sobotňajšom obrovskom slalome 4. miesto. V nedeľných pretekoch v americkom Killingtone triumfovali zhodným časom Švajčiarka Wendy Holdenerová a Švédka Anna Swennová-Larssonová.

Pre druhú menovanú je to premiérové prvenstvo v SP, Holdenerová zaznamenala prvé víťazstvo v slalome v seriáli.

Holdenerová mala predtým na konte dva triumfy v kombinácii a jeden v paralelnom slalome, no v slalome sa dlho nedokázal dostať na najvyšší stupienok. „Dala som do toho všetko a mať najlepší čas v cieli bola úľava. Je to skvelé,“ uviedla 29-ročná Švajčiarka. „Neviem, čo na to povedať. Som veľmi šťastná, splnil sa mi sen,“ neskrývala emócie Swennová-Larssonová, ktorej patrila po prvom kole piata priečka. Pódium doplnila tretia Rakúšanka Katharina Truppeová (+0,22).

Vlhová figurovala po prvom kole na štvrtej pozícii a ani druhé jej nevyšlo podľa predstáv. Po prejazde cieľom figurovala až na treťom mieste s mankom 44 stotín sekundy. Na pódium to napokon nestačilo, no zdolala svoju najväčšiu súperku v tejto disciplíne Mikaelu Shiffrinovú. Domáca favoritka nevyužila najrýchlejší čas z úvodného kola, v druhom výraznejšie zaostala a obsadila piatu pozíciu s mankom 15 stotín na Vlhovú.

Shiffrinová v cieli vyzdvihla výkon súperiek. „Wendy a Anna konečne dosiahli prvé víťazstvo a je spoločné. V podstate je tak dnešok veľmi výnimočný deň. Podmienky sa mi zdali dobré, miestami som však zrejme mala priveľký rešpekt. Celkovo to bolo fajn a mala som rovnaké podmienky ako Wendy, Anna či Petra,“ citovala víťazku úvodných dvoch slalomov v tejto sezóne agentúra AFP.

V Killingtone nezvíťazila v pretekoch SP prvýkrát v kariére, napriek tomu si však udržala priebežné vedenie v slalome - pred Holdenerovou má náskok 20 bodov, pred Vlhovou 75. S 265 bodmi vedie aj v celkovom poradí pred Holdenerovou (240) a Vlhovou (220).

paris

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV