2019

Výsledky tradičnej ankety Klubu športových redaktorov SSN Športovec roka 2019 na Slovensku v kategórii jednotlivcov:

1. PETRA VLHOVÁ, zjazdové lyžovanie 883 (71 – 16 – 2) 91x

2. ANASTASIA KUZMINOVÁ, biatlon 790 (13 – 58 – 10) 90x

3. PETER SAGAN, cyklistika 682 (5 – 9 – 50) 90x

4. JÁN VOLKO, atletika 460 (1 – 6 – 9) 81x

5. ZDENO CHÁRA, ľadový hokej 439 (0 – 0 – 10) 83x

6. FILIP POLÁŠEK, tenis 333 (0 – 1 – 1) 79x

7. PAULÍNA FIALKOVÁ, biatlon 263 (0 – 0 – 3) 56x

8. DANKA BARTEKOVÁ, streľba 262 (0 – 0 – 3) 61x

9. MATEJ BEŇUŠ, vodný slalom 258 (0 – 0 – 0) 67x

10. MILAN ŠKRINIAR, futbal 109 (0 – 0 – 1) 33x

11. HENRIETA FARKAŠOVÁ 99 (0 – 1 – 0) 30x (navádzačka Natália Šubrtová), parazjazdové lyžovanie,

12. PETER GELLE, rýchlostná kanoistika 51 (1 – 0 – 0) 18x, 13. JOZEF METELKA, paracyklistika 51 (0 – 0 – 0) 16x, 14. TOMÁŠ TATAR, ľadový hokej 48 (0 – 0 – 0) 15x, 15. VERONIKA VADOVIČOVÁ, parastreľba 35 (0 – 0 – 0) 10x, 16. MARTIN VACULÍK, motorizmus, plochá dráha 32 (0 – 0 – 0) 14x, 17. ALEXANDER SLAFKOVSKÝ, vodný slalom 29 (0 – 0 – 0) 11x, 18. ANDREJ CSEMEZ, box 25 (0 – 0 – 1) 7x, 19. VIKTÓRIA KUŽMOVÁ, tenis 18 (0 – 0 – 0) 7x, 20. HUBERT ANDRZEJ OLEJNIK, streľba 18 (0 – 0 – 0) 4x. Pri rovnosti bodov rozhodovali vyšší počet lepších umiestnení. V prvom stĺpci je počet bodov, v zátvorke umiestenie na prvých troch miestach, na konci počet uvedenia mena na anketových lístkoch (spomedzi 91 hlasujúcich).

Výsledky v kategórii kolektívy:

1. HLIADKA VODNÝCH SLALOMÁROV 3xC1 159 (33 – 25 – 10) 68x (Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Matej Beňuš)

2. HOKEJBALISTI SLOVENSKA 109 (21 – 19 – 8) 48x

3. ŠTVORKAJAK NA 500 METROV 96 (19 – 15 – 9) 43x (Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka, Adam Botek)

4. FUTBALISTI SLOVANA BRATISLAVA 65 (6 – 13 – 21) 40x,

5. VOLEJBALISTKY SR 38 (4 – 5 – 16) 25x,

6. BIATLONOVÁ ŠTAFETA ŽIEN SR NA 4x6 KM (Ivona Fialková, Terézia Poliaková, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková) 28 (4 – 3 – 10) 17x.

Výsledky diváckej ankety:

  1. Petra Vlhová (celkový víťaz) zjazdové lyžovanie - 576 hlasov
  2. Peter Sagan OLY cestná cyklistika - 259 hlasov
  3. Attila Végh (víťaz neolympijské športy) MMA - 214 hlasov
  4. Patrik Jány športová streľba - 199 hlasov
  5. Anastasia Kuzminová OLY biatlon - 165 hlasov
  6. Ján Volko atletika - 135 hlasov
  7. Matej Tóth OLY atletika - 40 hlasov
  8. Marianna Jagerčíková skialpinizmus - 29 hlasov
  9. Paulína Fialková OLY biatlon - 28 hlasov
  10. Zdeno Chára ľadový hokej - 27 hlasov

Celkový počet hlasov: 1914

Partneri projektu
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri