Športové aktuality
2 min. čítania

Počas Európskeho týždňa športu sa hýbalo takmer 70-tisíc Slovákov

TASR
Foto
TASR

 Takmer 70.000 ľudí v rámci 500 podujatí sa na celom Slovensku zapojilo do tradičného Európskeho týždňa športu (ETŠ). Iniciatíva, ktorá sa pod taktovkou Národného športového centra už tradične koná v závere septembra, bola tento rok poznačená opatreniami v súvislosti s koronavírusom.

Do podujatia sa v dňoch 23.-30. septembra zapojilo 42 krajín Európy vrátane Slovenska. V šiestom ročníku medzinárodnej iniciatívy Európska komisia spája známy slogan #BeActive predovšetkým s fyzickým a duševným zdravím. Národné športové centrum opäť vyzvalo Slovensko na jeseň plnú pohybových aktivít. "Napriek zdravotnej situácii a opatreniam sa organizátori snažili pripraviť čo najviac podujatí. Evidujeme asi 30-percentný pokles oproti minulému roku, čo je však výrazne ovplyvnené podmienkami, v akých sa v súčasnosti nachádzame," povedala projektová manažérka ETŠ Jana Škripková.

Cvičenie v domácom prostredí sa počas koronakrízy stalo hitom. Samotná Európska komisia sa zapojila kampaňou #BeActiveAtHome, v ktorej podporovala domáce cvičenia. Okrem podujatí pre zdravých športovcov je jedným z cieľov Európskeho týždňa športu zapojiť do pohybových aktivít aj intelektuálne znevýhodnených športovcov. "Je ukážkou vyspelosti krajiny, keď do projektov zapája inklúziu. Športovci s intelektuálnym znevýhodnením sú prínosom v spoločných športových aktivitách, pretože učia svojich kamarátov empatii, pomoci a prijatiu inakosti," citovala tlačová správa slová riaditeľky Špeciálnych olympiád Slovensko Evy Gažovej.

Vyvrcholením Európskeho týždňa športu bola v Bratislave víkendová #BeActive Night, ktorú pre nepriaznivú predpoveď organizátori operatívne preložili z parku Andreja Hlinku pred a do priestorov Domu kultúry Ružinov.

nadacia2percenta2023
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola