Športové aktuality
3 min. čítania

Slováci v akcii na Svetových hrách - program

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth
V programe Svetových hier nechýba ani parašutizmus, v ktorom bude mať Slovensko tiež zastúpenie.
Foto
ISWG

Na Svetových hrách v neolympijských športoch v americkom Birminghame bude Slovensko reprezentovať celkovo 14 športovcov. V akcii by mali byť každý súťažný deň.

Do amerického mesta v štáte Alabama odcestujú Slováci so svojimi realizačnými tímami vo viacerých skupinách. V Birminghame sa slávnostné otvorenie uskutoční vo štvrtok 7. júla, slovenskí športovci budú od ďalšieho dňa v akcii každý deň až do záverečného ceremoniálu v nedeľu 17. júla.

Slovenskú výpravu na Svetové hry prvýkrát vysiela Slovenský olympijský a športový výbor. Vo výprave, ktorá môže do Birminghamu cestovať aj vďaka dotácii od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, sú viacerí adepti na medailu.

Do Birminghamu pricestuje viac ako 3600 športovcov, ktorí sa predstavia v 223 disciplínach 58 odvetví 34 športov.

Predpokladaný program slovenských športovcov na Svetových hrách 2022 v neolympijských športoch v Birminghame

(časy sú v SELČ, v Birminghame je o 7 hodín menej)

PIATOK 8. júla

TERČOVÁ LUKOSTREĽBA: Kladkový luk (16.30 kvalifikácia, Jozef Bošanský)

SOBOTA 9. júla

KARATE: Ženy do 61 kg (17.00 vyraďovacia časť, 23.30 opravy a finále, Ingrida Suchánková)

PARAŠUTIZMUS: Kvalifikácia (15.15, Roman Dubský)

PLUTVOVÉ PLÁVANIE: 100 m BiFin (23.21, Zuzana Hrašková)

SILOVÝ TROJBOJ: Ženy – ťažká váha (21.00, Ivana Horná)

TANEČNÝ ŠPORT: Štandardné tance (22.00, Dušan Gruľa/Giada Cragnoliniová)

TERČOVÁ LUKOSTREĽBA: Kladkový luk (16.00 semifinále a finále, Jozef Bošanský)

NEDEĽA 10. júla

PARAŠUTIZMUS: Kvalifikácia (15.15, Roman Dubský)

PONDELOK 11. júla

PARAŠUTIZMUS: Finále (15.15, Roman Dubský)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Maratón – krátka trať (16.00 kvalifikácia, 23.00 finále, Martin Nemček)

TERÉNNA LUKOSTREĽBA: Olympijský luk (16.00 kvalifikácia, Denisa Baránková)

UTOROK 12. júla

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA: Maratón – štandardná trať (16.00, Martin Nemček)

TERÉNNA LUKOSTREĽBA: Olympijský luk (16.00 kvalifikácia, Denisa Baránková)

STREDA 13. júla

KICKBOX: Ženy do 52 kg (18.30 štvrťfinálové boje, 2.00 semifinále, Monika Chochlíková), do 70 kg (18.30 štvrťfinálové boje, 2.00 semifinále, Alexandra Filipová)

TERÉNNA LUKOSTREĽBA: Olympijský luk (16.00 kvalifikácia, Denisa Baránková)

ŠTVRTOK 14. júla

KICKBOX: Ženy do 52 kg (22.00 opravy, 1.10 finále, Monika Chochlíková), do 70 kg (22.00 opravy, 1.10 finále, Alexandra Filipová)

TERÉNNA LUKOSTREĽBA: Olympijský luk (16.00 kvalifikácia, Denisa Baránková)

VODNÉ LYŽOVANIE: Slalom – kvalifikácia (16.00, Martin Bartalský)

PIATOK 15. júla

MUAY THAI: Ženy do 51 kg (22.00 štvrťfinále, Monika Chochlíková), muži do 63,5 kg (22.00 štvrťfinále, Lukáš Mandinec)

TERÉNNA LUKOSTREĽBA: Olympijský luk (20.00 semifinále a finále, Denisa Baránková)

VODNÉ LYŽOVANIE: Slalom – finále (16.00, Martin Bartalský)

SOBOTA 16. júla

DUATLON: Ženy (15.00, Nikola Čorbová)

MUAY THAI: Ženy do 51 kg (21.00 semifinále, Monika Chochlíková), muži do 63,5 kg (21.00 semifinále, Lukáš Mandinec)

NEDEĽA 17. júla

MUAY THAI: Ženy do 51 kg (17.30 finálový blok, Monika Chochlíková), muži do 63,5 kg (17.30 finálový blok, Lukáš Mandinec)

Podujatia a športovci
Friuli-Venezia Giuli EYOF 2023
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola