Športové aktuality
3 min. čítania

Petra Vlhová: Bolo by pekné získať glóbus v slalome

Petra Vlhová.
Foto
SOŠV/JAKUB SÚKUP

Petra Vlhová je spokojná zo svojou prípravou počas uplynulých dvoch týždňov a dobre naladená na víkendové preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Levi. Vo fínskom stredisku sú na programe dva slalomy a úradujúca olympijská víťazka v tejto disciplíne chce nadviazať na predchádzajúcich päť triumfov na tomto svahu.

Podľa trénera Maura Piniho majú v tíme dobré pocity po Söldene, kde v úvodnom obrovskom slalome obsadila tretie miesto.

„Splnili sme v rámci prípravy všetko, čo sme chceli. Boli to pre nás výborné dva týždne a uvidíme, ako sa mi podaria preteky. Podmienky sú super. Keď sme prišli, bolo chladnejšie, ale v uplynulých dňoch nasnežilo. Počasie nevieme ovplyvniť a musím sa s ním vyrovnať,“ uviedla Vlhová počas štvrtkovej online tlačovej konferencie z dejiska pretekov.

Pre Slovenku je Levi podľa výsledkov najobľúbenejšie stredisko. Vo Svetovom pohári sa tam predstavila jedenásťkrát a deväťkrát bola na pódiu (5-1-3). Pred desiatimi rokmi ako 18-ročná nepostúpila do druhého kola. V roku 2019 viedla po prvom kole, ale druhé nedokončila.

„Úprimne neviem, prečo sa mi tu tak darí. Keby som vedela, zopakujem to aj na iných miestach. Som však za to vďačná. Sedí mi kopec a cítim sa tu vždy veľmi dobre. Tento rok sú vlny na rovine ostrejšie, ale strmá časť aj pasáž do cieľa zostali rovnaké. Verím, že budú dobre podmienky a organizátori kvalitne pripravia trať,“ povedala dvadsaťosemročná pretekárka. V prípade dvoch triumfov môže prekonať rekord strediska v slalome, ktorý drží šesťnásobná víťazka Mikaela Shiffrinová.

Slovenka by chcela v sezóne získať malý krištáľový glóbus v obrovskom slalome i slalome: „Úprimne sme sa o tom ešte nerozprávali. Slalom je však moja dominantná disciplína a bolo by pekné získať glóbus. Verím, že sa mi bude tento rok dariť a uvidíme, ako to dopadne.“

Vlhová sa bola počas voľných dní pozrieť aj na svojich päť sobov za triumfy v Levi: „Vždy, keď sem prídem, ideme sa na nich pozrieť, pretože je to len kúsok od mesta,“ povedala. Vlhová si pamätá ich mená, no zatiaľ veľmi nerozmýšľala nad novými. Ďalšieho by mohla pomenovať podľa svojej matky Zuzany. „Budem sa nad tým zamýšľať až keď vyhrám. Je možné, že mu dám také meno,“ dodala.

Podujatia a športovci
OLOV

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV