Vodáci - olympionici ukázali talent aj na Behu Devínskou Kobylou

Olympijskí medailisti vo vodnom slalome a rýchlostnej kanoistike Matej Beňuš a Samuel Baláž ukázali svoj talent pre šport aj na víkendovom podujatí Beh Devínskou Kobylou v Bratislave. V tradičnom behu skončili medzi najlepšími, rovnako aj bývalá olympionička Jana Dukátová.

Vodný slalomár, strieborný z olympijských hier 2016 v Riu de Janeiro, Matej Beňuš v 47. ročníku tradičného prírodného krosu v lesnom prostredí Devínskej Kobyly skončil v hlavnej kategórii mužov na 2. mieste. Trať dlhú 6500 m zvládol za 25:21 min, o dve minúty pomalšie ako víťazný Dávid Žigo.

Matej Beňuš nedávno štartoval aj na majstrovstvách Slovenska v cestnom behu na 10 km v Prievidzi, kde dosiahol čas 37:06 min.

Samuel Baláž na Behu Devínskou Kobylou
Samuel Baláž na štarte Behu Devínskou Kobylou.
BDK.sk

Bronzový rýchlostný kanoista z Tokia 2020 Samuel Baláž prebehol trať v kopcovitom lesnom teréne Devínskej Kobyly za 26:38 min a obsadil konečnú 4. priečku. Na štarte nechýbala ani Jana Dukátová, ktorá sa predstavila v pretekoch na 3 km. Časom 13:01 min obsadila medzi ženami 2. priečku.

Na Behu Devínskou Kobylou sa zúčastnilo viacero vodákov, keďže podujatie aj spomienkou na jeho dlhoročného organizátora, bývalého úspešného vodného slalomára a dvojnásobného olympionika Petra „Faťka“ Nagya.