Športové aktuality
2 min. čítania

Tury začal MS vo veľkom štýle: Do semifinále ide z 5. miesta, v hre sú olympijské miestenky

Profile picture for user Krsko
Stanislav
Krško

Na blížiacich sa olympijských hrách v Tokiu bude mať premiéru skejtbording. Pod piatimi kruhmi by sa chcel v japonskej metropole predstaviť aj slovenský reprezentant Richard Tury. A na posledných kvalifikačných pretekoch, svetovom šampionáte v Ríme, k tomu spravil dôležitý krok. Postúpil do semifinále.

Rišovi podarilo postúpiť do semifinále zo skvelého 5. miesta. Konkurencia na MS je skutočne veľká, keďže ide o poslednú možnosť získať priamu miestenku do Tokia. V mužskej súťaži disciplíny street súťaží 103 športovcov. „To, že Rišovi sa podarilo v kvalifikácii umiestniť na piatom mieste, je fakt skvelý výsledok. Skejtpark mu celkom sadol. Prekážky, ktoré v ňom sú, jazdil aj počas prípravy a sústredení v zahraničí. Jeho jazdy boli bez jedinej chyby,“ hovorí jeho brat a manažér Juraj Tury.

V piatok majú skejtbordisti deň voľna, ktoré slovenský reprezentant využil na tréning. V sobotu ho medzi 16:20 - 17:50 čaká semifinále, ktoré sa bude dať sledovať aj online.

Skejtbordista Tury by bol rád pri olympijskej premiére v Tokiu: Pauza mi pomohla naučiť sa nové triky

Boj o Tokio bude do poslednej minúty

Ak by sa Turymu podarilo získať medailu, zabezpečil by si tým istú účasť v Tokiu. Avšak, aj postup do semifinále môže znamenať zisk dôležitých bodov do kvalifikačného rebríčka, ktorý sa uzatvára v stredu 16. júna. Svetový šampionát je hodnotený dvojnásobným počtom bodov. „Čím vyššie sa Rišo umiestni, tým vyššia šanca bude na postup na OH. Aj jazdcom, ktorí sú v rebríčku pred ním, sa podarilo dostať do semifinále, takže to bude boj do poslednej minúty. Pevne veríme, že Rišo zajazdí čo najlepšie. Boli by sme radi, ak by sa dostal do finále medzi 8 najlepších. Určite na to má,“ dodáva Juraj.

Zaujíma ťa, ako sa pripravujú slovenskí športovci na olympijské hry? Sleduj náš Instagram a Facebook a dozvieš sa oveľa viac.

p24

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV