KAŽDÁ KVAPKA KRVI SA POČÍTA

Slovensko bojuje s pandémiou nového koronavírusu, no nemôžeme si zakrývať oči ani pred ďalším veľkým problémom – akútnym nedostatkom krvi. Počet darcov každým dňom klesá, nemocnice volajú o pomoc, stovky pacientov čakajú na záchranu svojich životov.

Pridajte sa k slovenským športovcom, Nadácii Slovenského olympijského a športového výboru a Národnej transfúznej službe SR a pomôžte našim lekárom zachraňovať to, na čom záleží najviac – ľudské životy. Ak môžete, darujte krv. 

 

 

Olympijská kvapka krvi je dlhoročný projekt Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru, ktorý realizuje v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR. V dôsledku pandémie nového koronavírusu a opatrení, súvisiacimi s pandémiou, Národná transfúzna služba SR momentálne zaznamenáva nedostatok krvných jednotiek na celom Slovensku.

Cieľom Olympijskej kvapky krvi je vyzvať ľudí, aby darovali krv a pomohli zachrániť pacientov, ktorých život závisí od transfúzie krvi.

Skryť

KDE DAROVAŤ KRV?

Žilina s Petrom Saganom

Bratislava s Róbertom Vittekom

Banská Bystrica s Anastasiou Kuzminovou

Košice s Rišom Tury

Martin s Luciou Hrivnák Klocovou

Nitra s Borisom Valábikom

Nové Zámky s Lájošom Kleinom

Poprad s Ladislavom a Petrom Škantárovcami

Prešov s René Pucherom

Trenčín s Mariánom Gáboríkom

Trnava s Dankou Bartekovou

AKO DAROVAŤ KRV?

1

Pokiaľ ste sa rozhodli darovať krv, musíte spĺňať základné kritériá, ktoré nájdete na webe Národnej transfúznej služby SR.

2

Vyberte si najbližšie pracovisko Národnej transfúznej služby SR a telefonicky sa objednajte na presný dátum a čas. Kontakty nájdete na webovej stránke NTSSR.

3

Celý proces darovania krvi, od registrácie až po odchod domov, trvá približne hodinu a samotný odber len 5 až 15 minút, počas ktorých darujete maximálne 450 ml krvi.

Chcem darovať krv

Máte otázku? Opýtajte sa!
Zuzana Vodáčková

+421 905 566 048
[email protected]

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri