STAŇ SA AJ TY DOBROVOĽNÝM DARCOM KRVI A KRVNEJ PLAZMY

Nezištné darovanie krvi či krvnej plazmy je jedno z najušľachtilejších gest, ktoré môže človek urobiť. Stačí len zopár minút, aby ktokoľvek týmto spôsobom pomohol iným. Krv je mimoriadne dôležitá pri starostlivosti o dlhodobo chorých pacientov, pri operáciách a predovšetkým pri záchrane životov po vážnych úrazoch.

Pridajte sa k slovenským športovcom, Nadácii Slovenského olympijského a športového výboru a Národnej transfúznej službe SR a pomôžte našim lekárom zachraňovať to, na čom záleží najviac – ľudské životy. Ak môžete, darujte krv alebo krvnú plazmu. 

 

 

 

Olympijská kvapka krvi je dlhoročný projekt Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru, ktorý realizuje v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR. V dôsledku pandémie nového koronavírusu a opatrení, súvisiacimi s pandémiou, Národná transfúzna služba SR momentálne zaznamenáva nedostatok krvných jednotiek na celom Slovensku.

Cieľom Olympijskej kvapky krvi je vyzvať ľudí, aby darovali krv a pomohli zachrániť pacientov, ktorých život závisí od transfúzie krvi.

Skryť

KDE DAROVAŤ KRV?

Žilina s Petrom Saganom

Bratislava s Róbertom Vittekom

Banská Bystrica s Anastasiou Kuzminovou

Košice s Rišom Tury

Martin s Luciou Hrivnák Klocovou

Nitra s Borisom Valábikom

Nové Zámky s Lájošom Kleinom

Poprad s Ladislavom a Petrom Škantárovcami

Prešov s René Pucherom

Trenčín s Mariánom Gáboríkom

Trnava s Dankou Bartekovou

AKO DAROVAŤ KRV?

1

Pokiaľ ste sa rozhodli darovať krv, musíte spĺňať základné kritériá ako vek, váha, cestovateľská anamnéza a pod., ktoré nájdete na webe Národnej transfúznej služby SR alebo v mobilnej aplikácii NTS SR.

2

Vyberte si jedno z dvanástich pracovísk Národnej transfúznej služby SR a telefonicky alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie sa objednajte na presný dátum a čas.

3

Celý proces darovania krvi, od registrácie až po odchod domov, trvá približne hodinu a samotný odber len 5 až 15 minút, počas ktorých darujete maximálne 450 ml krvi.

AKO DAROVAŤ KRVNÚ PLAZMU?
 

1

Pred samotným darovaním krvnej plazmy je potrebné na pracovisku NTS SR vykonať kompexnú analýzu krvi, ktorá bude vyhodnotená za niekoľko dní. Odporúčame Vám pri najbližšom darovaní celej krvi požiadať personál NTS o odobratie vzorky aj za týmto účelom.

2

Po výsledkoch z analýzy krvi Vás bude kontaktovať personál NTS a informovať, či ste vhodný darca plazmy. Následne si vyberte najbližšie pracovisko NTS SR a telefonicky alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie sa objednajte na presný termín darovania plazmy.

3

Celý proces darovania krvej plazmy, od registrácie až po odchod domov, trvá približne hodinu až hodinu a pol. Samotná plazmaferézá trvá asi 45 minút, počas ktorých darujete 600 ml plazmy. Vašim nezištným činom dokážete pomôcť ľudom, ktorí to naozaj potrebujú.

Máte otázku? Opýtajte sa!
Zuzana Vodáčková

+421 905 566 048
[email protected]

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia
Partneri Maison Slovaque