KAŽDÁ KVAPKA KRVI SA POČÍTA

Slovensko bojuje s pandémiou nového koronavírusu, no nemôžeme si zakrývať oči ani pred ďalším veľkým problémom – akútnym nedostatkom krvi. Počet darcov každým dňom klesá, nemocnice volajú o pomoc, stovky pacientov čakajú na záchranu svojich životov.

Pridajte sa k slovenským športovcom, Nadácii Slovenského olympijského a športového výboru a Národnej transfúznej službe SR a pomôžte našim lekárom zachraňovať to, na čom záleží najviac – ľudské životy. Ak môžete, darujte krv. Milou spomienkou na váš skutok bude malý športový pozdrav, ktorý Vás bude čakať na pracoviskách NTS SR. Dokážte, že aj vám záleží na živote!

 

 

Olympijská kvapka krvi je dlhoročný projekt Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru, ktorý realizuje v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR. V dôsledku pandémie nového koronavírusu a opatrení, súvisiacimi s pandémiou, Národná transfúzna služba SR momentálne zaznamenáva nedostatok krvných jednotiek na celom Slovensku.

Cieľom Olympijskej kvapky krvi je vyzvať ľudí, aby darovali krv a pomohli zachrániť pacientov, ktorých život závisí od transfúzie krvi.

Skryť

KDE DAROVAŤ KRV?

Žilina s Petrom Saganom

Bratislava s Róbertom Vittekom

Banská Bystrica s Anastasiou Kuzminovou

Košice s Rišom Tury

Martin s Luciou Hrivnák Klocovou

Nitra s Borisom Valábikom

Nové Zámky s Lájošom Kleinom

Poprad s Ladislavom a Petrom Škantárovcami

Prešov s René Pucherom

Trenčín s Mariánom Gáboríkom

Trnava s Dankou Bartekovou

AKO DAROVAŤ KRV?

1

Pokiaľ ste sa rozhodli darovať krv, musíte spĺňať základné kritériá, ktoré nájdete na webe Národnej transfúznej služby SR.

2

Vyberte si najbližšie pracovisko Národnej transfúznej služby SR a telefonicky sa objednajte na presný dátum a čas. Kontakty nájdete na webovej stránke NTSSR.

3

Celý proces darovania krvi, od registrácie až po odchod domov, trvá približne hodinu a samotný odber len 5 až 15 minút, počas ktorých darujete maximálne 450 ml krvi.

4

Odfoťte sa pri pri plagáte so športovcom a fotografiu s hashtagom #olympijskakvapkakrvi uverejnite na svojom Instagrame. Na darovanie krvi tak inšpirujete i svoje okolie a Vaša fotografia sa objaví aj na tejto stránke!

5

Od Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru a športovca, ktorý je ambasádorom daného mesta, dostanete ako poďakovanie za vašu odvahu a pomoc malý darček.

6

Ďakujeme!

Chcem darovať krv

Máte otázku? Opýtajte sa!
Zuzana Vodáčková

+421 905 566 048
[email protected]

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri