Športové aktuality
2 min. čítania

Členka JOT Lenka Gymerská vymazala 38-ročný rekord Gabriely Sedlákovej

www.atletika.sk, pp
Lenka Gymerská (vľavo) a Tamara Balajová po pretekoch v Ostrave.
Foto
SAZ/atletika.sk

Členka Juniorského olympijského tímu, strieborná medailista z Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 v Banskej Bystrici Lenka Gymerská potvrdila svoj talent aj na pretekoch v Ostrave, v ktorých po 38 rokoch prekonala slovenský dorastenecký rekord Gabriely Sedlákovej v behu na 400 m.

Lenka Gymerská utvorila na halových majstrovstvách Olomouckého a Zlínskeho kraja v Ostrave slovenský dorastenecký rekord v behu na 400 m časom 55,59 sekundy.

Zverenka Lukáša Kotalu v AŠK Slávia Trnava zlepšila doterajšie maximum 55,72 Gabriely Sedlákovej z 26. januára 1985 v Bratislave o 13 stotín. Svoj osobák z minulého týždňa si posunula až o 1,03 sekundy. Pätnásťročná Lenka Gymerská sa v historických halových tabuľkách SR zaradila na 10. priečku.

„Po minulotýždňových 56,62 sme s Lenkou obaja cítili, že má na viac, preto sme si štvorstovku zopakovali,“skonštatoval pre web Slovenského atletického zväzu kouč Lukáš Kotala. „K rekordnému času nám veľmi dopomohli poľská súperka i Tamara Balajová, ktorá sa na Lenku doťahovala. Vo zvyšku sezóny bude behať už len šesťdesiatku a dvojstovku. Mám pocit, že Lenka je schopná prekvapiť ma v každých pretekoch.“

Ostravský beh na 400 m vyhrala Poľka Korzuchová za 54,90 pred Gymerskou, tretia bola Trenčianka Tamara Balajová časom 56,31.

Podujatia a športovci
Šport

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
kaufland
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia