Šport a olympizmus
4 min. čítania

Mladým talentom rozdelila Nadácia SOŠV už viac ako 250-tisíc eur

Rýchlostný kanoista Maximilián Szabó použil finančný grant z Nadácie SOŠV na kúpi novej lode.
Foto
Archív MS

Projekt Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru Ukáž sa! je zameraný na mladých začínajúcich športovcov a športové kolektívy. Počas šiestich ročníkov projektu bolo rozdelených už viac ako 250-tisíc eur. Pri podpore sa kladie dôraz na športové výsledky, ale aj elimináciu sociálnych rozdielov.

 „Ukáž sa! je už dobre etablovaný projekt, a to nielen medzi športovcami, ale i medzi širokou verejnosťou. Každý rok sa stretávame s čoraz pozitívnejšími ohlasmi. Aj preto máme naďalej ambíciu podporovať šport na všetkých jeho úrovniach. Chceme utvárať vhodné podmienky nielen pre vrcholových športovcov, ale aj pre mládež,“ hovorí prezident SOŠV Anton Siekel.

POMÔŽTE SPOLU S NAMI MLADÝM TALENTOM A DARUJTE 2 PERCENTÁ Z DANE NADÁCII SOŠV

Zo získaných financií podporíme aj projekt Ukáž sa!

Chcem darovať 2%

Za finančný grant nová loď aj sústredenie v zahraničí

Financie sú pri športovaní nevyhnutné. Nezáleží na tom, či mladý športovec má ambície stať sa vrcholovým reprezentantom. Z grantu Ukáž sa! si mohli zaplatiť hodiny v posilňovni, nakúpiť športové náčinie či štartovné na pretekoch.

Talentovaný rýchlostný kanoista Maximilián Szabó využil finančný grant z projektu na kúpu novej lode. Florbalista Adam Pančák zase vďaka Ukáž sa! zainvestoval do florbalového povrchu, vďaka ktorému bude môcť trénovať aj mimo telocvične.

Aj mnohí ďalší športovci vďaka programu Ukáž sa! získali materiálne vybavenie, zaplatili si zahraničné sústredenia, či výjazdy na súťaže. Naviac môžu zviditeľniť seba aj svoj šport. Je to projekt s veľmi dobrým cieľom, dať priestor na rozvoj mladých talentov. Naozaj skvelý zámer. Začínam pracovať na tom, aby som dokázala, že sa to dá. Že sa dá uspieť aj s náročnými podmienkami a aby som dokázala, že na mojej ceste mi Ukáž sa! otvorilo dvere možností,“ hovorí o projekte Tereza Nemcová, finalistka 6. ročníka.

„Určite to je dobré, lebo športovci sa ukážu a môžu si ich všimnúť ľudia, ktorí môžu byť ich potenciálni sponzori. Jednoznačne by som odporučil tento projekt každému športovcovi," dodáva freestyle bmx cyklista Tomáš Tohol, ktorý v ostatnom ročníku skončil na treťom mieste.

POMÔŽTE SPOLU S NAMI MLADÝM TALENTOM A DARUJTE 2 PERCENTÁ Z DANE NADÁCII SOŠV

Zo získaných financií podporíme aj projekt Ukáž sa!

Chcem darovať 2%

O Nadácii SOŠV

Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru sa orientuje na pomoc športovcom a športovej rodiny od mládežníckeho veku až po seniorov. Chceme podporiť športovanie na Slovensku a pestovať u ľudí návyk na každodenný pohyb. Veríme, že vďaka pohybu bude naša krajina zdravšia a cez rôzne projekty nadácie sa nám podarí dostať pozitíva športovania medzi širokú verejnosť.

Povedali o Ukáž sa!

„Tento projekt pokladáme za unikátny a veľmi prospešný. Je úžasné sledovať ostatných a inšpirovať sa životom športovcov z iných klubov, či podobnou klubovou činnosťou. V podstate nepoznáme podobný projekt. Tento projekt môžem opisovať iba v superlatívoch. Každoročne to musí mať porota veľmi ťažké, pretože vnímame, že konkurencia je obrovská.“Športová škola karate, víťazi Ukáž sa 2021

„Projekt Ukáž sa! je výborná príležitosť, ako sa zviditeľniť a dať o sebe vedieť okoliu a prípadným sponzorom. Vďaka projektu sme získali veľa praktických zručností a rád, ako byť kreatívni a ako osloviť svoje publikum. Určite by podobné projekty mali existovať aj naďalej.“Tisovský spolok aktívneho pohybu a vitality, víťazi Ukáž sa 2020 (kolektív)

„Je to skvelý projekt pre mladých športovcov, ktorí nemajú dostatok finančných prostriedkov. Za získanú čiastku som si nakúpil potrebné veci a mohol som sa v tréningu posunúť na vyššiu úroveň,“ - Daniel Kováč, víťaz Ukáž sa 2017

„Sumu, ktorú som získal vďaka výhre v projekte ,Ukáž sa!´, som využil najmä na kvalitný tréning, ktorý ma výkonnostne posunul vpred,“ - Peter Kuric, víťaz Ukáž sa 2018

„Na Slovensku máme mnoho mladých športových talentov, ale keďže šport je finančne náročnou záležitosťou, veľa z nich sa nedokáže bez finančnej podpory presadiť. Grantový program Ukáž sa! dáva mladým slovenským športovcom skvelú šancu odprezentovať sa a získať grant na podporu svojho talentu. Preto by som všetkým športovcom, ktorí budú váhať s prihlásením sa do nasledujúcich ročníkov, poradila, aby tak urobili.“ – Andrea Švecová, víťaz Ukáž sa 2020 (jednotlivec)

Máte otázku? Opýtajte sa!
[email protected]

Partneri projektu
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
kaufland
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia