Športové aktuality
2 min. čítania

Ôsmy kariérny triumf Zuzany Rehák Štefečekovej v pretekoch Svetového pohára v streľbe

(TASR, pp)
Zuzana Rehák Štefečeková.
Foto
TASR - Michal Svítok

Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková zvíťazila v trape na podujatí Svetového pohára v indickom Naí Dillí. Dvajnásobná svetová šampiónka v individuálnej súťaži v trape vybojovala 37 individuálnu medailu z vrcholných podujatí (OH, MS, ME, SP), z toho trinástu zlatú (13 – 12 – 12). Z triumfu v pretekoch SP sa radovala ôsmykrát, prvýkrát od triumfu vo finále v Gabale v roku 2014.

Rehák Štefečeková si triumf si zaistila až v rozstrele s Poľkou Sandrou Bernalovou, ktorú zdolala 5:4. Dvojnásobná strieborná medailistka z OH sa prebojovala do finále ako víťazka kvalifikácie. V nej viedla už po prvom dni s nástrelom 71 bodov, v piatok si pozíciu na čele udržala, keď vyhrala so skóre 117 bodov. Druhá skončila Cristina Beltranová zo Španielska (115).

Rehák Štefečeková sa držala na čele aj v šesťčlennom finále. Z úvodných 25 terčov minula len jeden, potom však prišli ďalšie zaváhania. Bernalová si mohla v dramatickom závere finále zaistiť triumf, no minula posledný terč a tak obe súperky skončili so skóre 42 bodov. Rozhodnúť tak musel až rozstrel, v ktorom bola úspešnejšia Rehák Štefečeková.

Druhá slovenská reprezentantka Jana Špotáková obsadila v kvalifikácii nepostupové ôsme miesto (108 b), od finále ju delili dva terče.

Vo finále trapu mužov sa predstavil Michal Slamka, ktorý postúpil z druhého miesta kvalifikácie. V nej trafil 122 terčov, rovnako ako Antonio Bailon zo Španielska. V rozstrele o prvé miesto so Španielom prehral 2:3. V boji o medaily sa mu už tak nedarilo a obsadil 6. miesto, keď z 25 terčov zostrelil 16. Z triumfu sa tešil Talian Daniele Resca.

Filip Marinov obsadil v kvalifikácii 13. priečku (117 bodov) a Hubert Andrzej Olejnik skončil na 18. pozícii (114 bodov).

Slovenské družstvo v zložení Slamka, Marinov a Adrian Drobný viedlo po piatich kolách kvalifikácie tímovú súťaž s nástrelom 357 bodov pred domácou Indiou (354) a Kazachstanom (344). Súťaž vyvrcholí v nedeľu.

p24
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV