Športové aktuality
2 min. čítania

Skialpinistka Marianna Jagerčíková druhá v hodnotení Svetového pohára v šprinte

Marianna Jagerčíková má za sebou úspešnú sezónu.
Foto
FACEBOOK mj

Slovenská skialpinistka Marianna Jagerčíková obsadila 2. miesto v celkovom hodnotení šprintu Svetového pohára 2021/2022. V absolútnom hodnotení bojov o veľký krištáľový glóbus skončila na 4. priečke.

Oba glóbusy získala suverénne Francúzka Emily Harropová.

Jagerčíková ukončila úspešnú sezónu, v ktorej sa v polovici februára stala majsterkou Európy v šprinte. Práve táto disciplína je pre rodáčku z Polomky, ktorá dlhodobo žije vo Francúzsku, najobľúbenejšia. Je v nej aj dvojnásobná vicemajsterka sveta a trikrát v nej vyhrala preteky Svetového pohára.

V šprinte sa bude bojovať v roku 2026 na zimných olympijských hrách v Miláne a v Cortine d’Ampezzo aj o olympijské medaily.

Jagerčíková sa so sezónou rozlúčila 2. miestom v šprinte Svetového pohára vo francúzskom Flaine. Vysporiadala sa aj s problémami počas semifinále a vo finále finišovala za svojou veľkou súperkou Harropovou.

„V semifinále som siahla na dno síl, keďže sa mi odlepil pás a z posledného miesta som sa musela prepracovať na tretie. Podmienky na trati boli náročné, počas celého dňa snežilo. Som veľmi spokojná,“ uviedla na sociálnej sieti Jagerčíková.

p24
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV