Športové úspechy
  • Big street session 1. miesto v kategorii speed run a 2 x druhé miesto

v jedenástich rokoch som sa naučil na záhrade backflip a front flip
v roku 2015 som založil prvý menší športový tím
neskôr sme vytvorili tím Street Workout Kysuce.
behal som skôr ako chodil
Môj príbeh

Už ako malý chlapec som bol neposedný. Mama tvrdí že som vedel behať skôr ako chodiť čo všetkých prekvapilo. Čím starší som bol, tým som viac vymýšľal náročné prvky. Raz som našiel na youtube video s názvom "People are awesome" rok 2013, kde som sa stretol s parkourom. Po prvom zhliadnutom videu som mal jasno, "Budem ako oni!" Do roku 2015 som trénoval sám a v 11-tich som sa naučil na záhrade backflip a front flip. Taktiež v roku 2015 som motivoval zopár chalanov o trochu starších a tak som založil prvý menši športový tím (asi 6 ľudí). Učil som ich prvky, ktoré som mal už zvládnuté a sám zlepšoval základy. Kedže ich ale po čase vo vyššiom veku vtiahli rôzne závislosti ostal som len s jedným kamarátom.

Raz sme sa na jednom ihrisku stretli s jedným chlapom, ktorý trénoval street workout. Dosť nás to fascinovalo (back lever, front lever, kliky v stojke) a ja som v tom videl prínos do parkouru, pretože bola z toho vačšia sila v hornej časti tela, čo je potrebné napríklad pri lezení. Bolo to na začiatku prázdnin 2016 alebo 2017 a tie dva mesiace boli naozaj tažké. Takmer každý deň sme cvičili veľmi tvrdo a výsledky prišli. Za ten čas čo sme cvičili u nás na dedine sme motivovali aj veľké množstvo detí zo základnej školy, ktoré sedávali doma. Na další rok boli ihriska zaplnené deťmi a to aj keď pršalo. Hrávali futbal, vybíjanú a niektoré s nami cvičili.

Jedného dňa k nám prišiel chalan z Čadce o trochu starší od nás. Bol to Dominik Klimek, momentálne majster Slovenska v Street workoute. Dali sme tréning a zistili, že máme spoločne záujmy. Vytvorili sme tím Street Workout Kysuce. Začal som chodiť na súťaže s ním, no nie všade to bolo podľa nás dobre hodnotené a tak aj keď ľudia vraveli, že som sa mal umiestniť, skončil som na 4-5 mieste. Nedá sa povedať, že by som mal teda nejaký veľký úspech, ale úspech by sa nemal merať len vo vyhratých súťažiach. Momentálne sa sústreďujem na správnu pohybovú funkciu tela a snažím sa napĺňať svoj potenciál. Pracujem ďalej na mentálnom, ale aj fyzickom zdraví a premýšľam čo budem v živote robiť.

Máte otázku? Opýtajte sa!
[email protected]

Partneri projektu
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV