Športové úspechy
  • 12.1.2020 Majstrovstvá Slovenska technické element , 3. miesto duové elementy (senior), 1. miesto tímové elementy (senior), 1. miesto tímové elementy (junior)
  • 8.-9.2.2020 6th M.E.C. Cup (senior/mladší junior) Medzinárodné/ Za Slovensko - 2. miesto voľné sólo, 1. miesto voľné duo, technické duo, 1. miesto voľný tím a kombinovaná zostava
  • 6.-8.3.2020 FINA Artistic Swimming World Series 2020 Paris (FRA) - 10. miesto voľné sólo
  • najúspešnejší športovec roka Slovenskej plaveckej federácie v sólových zostavách (junior), párových zostavách ako náhradníčka (seniori) a v tímových zostavách (seniori)
Môj najväčší sen je účasť na olympijských hrách
Trénujem 32 hodín týždenne
Na medzinárodnom podujatí som prvýkrát zvíťazila ako sedemročná
Môj vzor je kanadská reprezentantka Jacqueline Simoneauová
Môj príbeh

Volám sa Chiara Diky, mám 16 rokov a chodím na osemročné gymnázium v Bratislave. Venujem sa umeleckému plávaniu a som v reprezentácii juniori a seniori. Pri mojom športe som už od svojich šiestich rokov, ale voda mi učarovala už v štyroch, keď som sa učila základom plávania. Plávanie ma veľmi bavilo, ale najviac pod vodou. To nenechalo chladného ani môjho trénera. Nechcel sa ma síce vzdať, ale odporúčal mi ísť na umelecké plávanie. Tu sa všetko začalo. Už keď som prišla na prvé hodiny, vedela som, že toto je ten šport, ktorý mi je súdený. Bol zaujímavý zo všetkých strán. Neuverili by ste, čo všetko k tomu športu potrebujete vedieť. Ide o hodiny baletu, tanca, gymnastiky, posilňovania či kondičného plávania. Sú to hodiny potu a driny, ale keď sa otočíte a vidíte ten posun a výsledky, tak vás to veľmi uspokojuje. Môj najväčší sen je účasť na olympijských hrách, keďže to je pre športovcov vždy tá najvyššia méta. Už tým, že mám možnosť trénovať s dievčatami, ktoré sa chcú dostať pod päť kruhov, som k tomu momentálne o niečo bližšie. Aj ja by som chcela tejto našej krajine ukázať, že tiež patrím k tým mladým talentovým športovcom, ktorí chcú reprezentovať našu krajinu nielen na olympijských hrách, ale aj na majstrovstvách sveta či majstrovstvách Európy. Chcem ukázať, že šport, ktorému sa venujem, je krásny.

Máte otázku? Opýtajte sa!
[email protected]

Partneri projektu
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV