Predsedníčka KFP SOV Katarína Ráczová na besede na Športovom gymnáziu v Košiciach

KOŠICE (ŠG) – V stredu 17. októbra zavítala na besedu na pôdu Športového gymnázia v Košiciach rodáčka z východoslovenskej metropoly, najúspešnejšia slovenská šermiarka v histórii, účastníčka troch olympijských hier, vicemajsterka sveta 1978 a v súčasnosti národná ambasádorka Rady Európy pre šport, toleranciu a fair play, a zároveň predsedníčka Klubu fair play SOV Katarína Ráczová. Študentom v pútavej prezentácii a následnej besede priblížila jedinečné zážitky z olympiád, aj vrcholovú prípravu športovca.
Momentka z besedy s Katarínou Ráczovou.

 

Témou stretnutia bol aj súčasný význam a poslanie hnutia fair play.  Katarína Ráczová s pomocou  krátkych filmov vysvetlila úlohu hnutia fair play a teda aj Klubu fair play SOV, aby šport a olympijské hnutie odolávali negatívnym javom ako sú korupčné škandály, dopingové príbehy, podvody a iné neduhy. Význam a perspektíva olympijských hier tkvie práve v tom, ako sa šport môže využívať na prekonávanie politických, spoločenských a kultúrnych bariér.

Autor: ŠG Košice

ZOSTÁVA DO Olympijských hier v Tokiu 2020

Exkluzívny partner

Generálni partneri

Hlavní partneri

Partner

Dodávatelia

Mediálni partneri

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
Vlastné nastavenie cookies.
Súhlasím X