Slovenská lyžiarka Barbara Kantorová obsadila v super-G na ZOH 22. miesto, zlato pre Rakúšanku Fenningerovú

Červená Poľana 15. februára (TASR) - Rakúska lyžiarka Anna Fenningerová získala na ZOH v Soči zlatú medailu v super-G. Na náročnej trati triumfovala s náskokom 55 stotín pred líderkou celkového poradia Svetového pohára Nemkou Mariou Höflovou-Rieschovou. Aj bronz putuje do Rakúska zásluhou Nicole Hospovej (+0,73). Slovenská reprezentantka Barbara Kantorová obsadila 22. miesto (+3,39), Kristína Saalová preteky nedokončila.
      
Fenningerová si v super-G napravila chuť po neúspešnom olympijskom zjazde, ktorý nedokončila a dosiahla životný úspech. Zlatá medailistka zo superkombinácie z MS 2011 v Garmisch-Partenkirchene rozhodla o svojom triumfe skvelou jazdou v dolnej časti trate. Pre rakúske ženské alpské lyžovanie je to tretie olympijské zlato v super-G za sebou. Pred štyrmi rokmi vo Vancouveri sa tešila z víťazstva Andrea Fischbacherová, na ZOH 2006 v Turíne triumfovala Michaela Dorfmeisterová. Höflová-Rieschová bola na poslednom medzičase najrýchlejšia, následne však vybočila z ideálnej línie, čo ju pripravilo o najcennejší kov.
      
Z prvej pätnástky nezvládlo nástrahy trate osem lyžiarok. V cieľovej rovinke spadla olympijská šampiónka v zjazde Švajčiarka Dominique Gisinová. Jej krajanka Lara Gutová bola pred súťažou jednou z topfavoritiek, napokon však skončila štvrtá o sedem stotín za bronzovou Hospovou a v cieli bolo na jej tvári badať veľké rozčarovanie. O ďalšie tri stotiny zaostala držiteľka veľkého glóbusu zo sezóny 2012/2013 Slovinka Tina Mazeová, ktorá sa v zjazde delila s Gisinovou o prvé miesto.    

Výsledky super-G žien:
1. Fenningerová (Rak.) 1:25,52, 2. Höflová-Rieschová (Nem.) +0,55, 3. Hospová +0,66, ...22. Barbara KANTOROVÁ (SR) +3,39, Kristína SAALOVÁ (SR) preteky nedokončila© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím