Aktuality

Novým riaditeľom Športového centra polície sa stal olympijský medailista a úspešný vodnoslalomársky tréner Juraj Minčík

TASR

Bratislava 22. novembra (TASR) - Novým riaditeľom Športového centra polície (ŠCP) sa stal Juraj Minčík. Bývalý slovenský reprezentant vo vodnom slalome, bronzový medailista v singlkanoe na OH 2000 v Sydney a extréner olympijských víťazov 2016 Ladislava a Petra Škantárovcov, ako aj strieborného medailistu Mateja Beňuša, nahradí vo funkcii Mariána Kukumberga. Zmenu na poste oznámil na utorkovej tlačovej konferencii podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák, ktorý pri tejto príležitosti zároveň odovzdal osobný automobil zlatej paralympioničke Veronike Vadovičovej.

Marián Kukumberg stál na čele ŠCP od roku 1993, blížiac sa k dôchodkovému veku uvoľnil miesto pre 39-ročného Minčíka. "Športové centrum polície v spolupráci so športovými klubmi polície zabezpečuje prípravu športovcov na vrcholné podujatia. Od roku 1993 je jeho otcom, riaditeľom, kronikárom a všetkým možným pán Marián Kukumberg. Za tie roky sa centru podarilo zožať obrovské úspechy. Naši športovci reprezentovali ministerstvo vnútra, políciu a celé Slovensko v trinástich disciplínach, za spomínané obdobie doniesli 1333 medailí, z toho 602 zlatých. Pán Kukumberg dokázal z najmenšieho takéhoto centra vrcholového športu na Slovensku dosiahnuť maximum a dá sa povedať, že už dlhodobo patríme medzi najúspešnejšie centrá. Nastal však čas, kedy chce odovzdať štafetu mladým, priebojným. Verím, že Juraj Minčík nadviaže na jeho úspechy a Športové centrum polície bude v dobrých rukách," uviedol minister Robert Kaliňák.

Juraj Minčík sa so zverencami rozlúčil minulý týždeň po osemročnej spolupráci, ktorá vyniesla okrem množstva úspechov na sezónnych podujatiach aj dva olympijské kovy z Ria de Janeiro - striebro Beňuša a zlato Škantárovcov. "V Športovom centre polície pôsobím od roku 2001, najskôr ako reprezentant a potom ako tréner. Chcem sa poďakovať za dôveru v moje schopnosti a verím, že vás i športovú obec nesklamem a že tie úspechy budú pokračovať ďalej. Pán Kukumberg odovzdáva organizáciu vo výbornej kondícii. Nebude ľahké udržať latku tak vysoko, ale ja si verím, pochádzam zo športového prostredia a myslím, že je tam priestor na to, aby sme to udržali v tej dobrej kondícii a niektoré veci aj vylepšili. Mojou prioritou budú športovci, tréneri a ich realizačné tímy. Chceme im zabezpečiť optimálne podmienky na prípravu i na výkony, ktoré podávajú," zdôraznil Minčík.