Športové
2 min. čítania

V pondelok sa Slováci v Buenos Aires dočkali prvých víťazstiev

Ján Šiller

BUENOS AIRES 7.októbra (Od tlačového atašé slovenskej výpravy na OHM Jána Šillera) - Pondelok priniesol na OHM vystúpenia štyroch slovenských individuálnych športovcov, do turnaja vstúpili aj futsalisti. Najviac sa tešili Alex Barto a Tatiana Kukuľková. K veľkým úspechom im chýbal len krôčik.

Peter Kuric obsadil v premiérovej súťaži športových lezcov pod olympijskými kruhmi 19. miesto. Prisúdil mu ho súčet výsledkov za speed, bouldering a lead. 

Plavkyňa Tamara Potocká dnes absolvovala 100m voľným spôsobom. V konkurencii 45 dievčat skončila s časom 58,69 na 33. mieste. Za najrýchlejšou Češkou Seemanovou zaostala o 3,54s. Tá je však, podobne ako veľa iných Potockej súperiek, o 2 roky staršia.

Stolná tenistka Tatiana Kukuľková v prvom dnešnom zápase podľahla Kórejčanke Haeeun Choi 0:4 na sety. O pár hodín neskôr zdolala Američanku čínskeho pôvodu Amy Wangovú, s ktorou prehrávala už 1:3 na sety, no dokázala otočiť na 4:3. O to viac potom mrzeli dve loptičky, ktoré ak by Táňa uhrala so Srbkou Surjanovou, postúpila by zo skupiny.

Výborne si počínal džudista Alex Barto, ktorý v kategórii do 81kg najprv zdolal majstra Európy, Holanďana Marka van Dijka a následne aj Harrisona Ayarzu z Panamy. Posledný súboj pred finálovými bránami s Rumunom Adrianom Sulcaom (neskorším víťazom) však prehral. V zápase o bronz Alex tesne podľahol Kanaďanovi Youngovi na zlatý bod až v nadstavenom čase. Napriek sklamaniu z prehry, Alex piatym miestom dosiahol zatiaľ najväčší úspech spomedzi Slovákov v Buenos Aires. 

Večer vstúpili do olympijského turnaja slovenskí futsalisti. Po bezgólovom prvom polčase Iraku napokon podľahli vysoko 0:5. Slováci sa väčšinu zápasu bránili a keď si vypracovali vyložené šance, mierili vedľa brány. 
Tím SR: Sebastián Bačo, Tibor Boháč, Jakub Filip, Kristián Medoň, Rastislav Moravec, Jozef Koricina, Matúš Šlehofer, Matúš Ševčík, Marek Kuruc, Kevin Kollár

V utorok o 15tej slovenského času pláva rozplavbu na 50m motýlik Tamara Potocká, 50m voľným spôsobom Matej Duša a od 23:00 sa v kategórii do 69kg predstaví vzpierač Sebastián Cabala.