Dve prehry Slovákov na MS v hokeji

Petrohrad 10. a 11. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti si pripísali na MS v Rusku dve prehry. V utorňajšom dueli B-skupiny zaostali za Nemcami predovšetkým v pohybe a po zbabranej druhej tretine im podľahli 1:5. Jediný slovenský gól strelil pri premiérovom štarte na svetovom šampionáte Peter Cehlárik, stý reprezentačný duel odohral Ivan Švarný. Ešte v prvej tretine odstúpil z hry Tomáš Hrnka s podozrením na narazenú kľúčnu kosť.

Zverencov trénera Zdena Cígera čakal už v stredu ďalší náročný zápas proti Bielorusku. Ten taktiež nezvládli a dôležitý zápas proti Bielorusku prehrali 2:4. Po dvoch tretinách pritom viedli 2:0, no tretiu časť absolútne nezvládli a za pätnásť minút inkasovali štyri góly. Výrazne si tak skomplikovali cestu za postupom do štvrťfinále.

Zverencov trénera Zdena Cígera čaká dvojdňová pauza a po nej v sobotu o 19.15 SELČ suverénna Kanada.

Slovensko - Nemecko 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Góly: 9. Cehlárik (Bartánus, Mikuš) - 25. Hager (Gogulla, Schütz), 29. Gogulla (Müller, Hager), 35. Reimer (Kahun, Draisaitl), 44. Macek, 55. Kahun (Reimer, Rieder). Rozhodovali: Iverson (Kan.), Rantala (Fín.) - Kilian (Nór.), Ritter (USA), vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Slovensko - Bielorusko 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)
Góly: 21. Sekera (Réway, Daňo), 37. Jurčo (Mikuš, L. Hudáček) - 43. Gorovec (Lisovec), 49. Gavrus (Gotovec, Kovyršin), 55. Stepanov (Lisovec), 58. Linglet (Platt, Lisovec). Rozhodovali: Gofman (Rus.), Rantala (Fín.) - Kilian (Nór.), Suominen (Fín.), vylúčení: 6:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.