CAS prijal zmeny vo verejnom vypočúvaní športovcov pri arbitrážnom konaní

Lausanne 29. decembra (TASR) - Športový arbitrážny súd (CAS) môže športovcov od 1. januára 2019 vypočúvať verejne, ak s tým bude súhlasiť aspoň jedna strana. Doteraz museli s verejným vypočutím súhlasiť obaja. Túto zmenu CAS prijal po rozhodnutí Európskeho súdu pre ľudské práva (ECHR), na ktorý sa obrátili nemecká rýchlokorčuliarka Claudia Pechsteinová a rumunský futbalista Adrian Mutu.
 

Dopingový prípad Pechsteinovej prenikol na verejnosť v júli 2009, keď jej Medzinárodná korčuliarska únia (ISU) vymerala dvojročný trest za doping. ECHR uznal, že päťnásobnej olympijskej víťazke odobrali právo na spravodlivý súdny proces a verejné vypočúvanie. Pechsteinová dostala odškodné vo výške 8000 eur. Trest jej vymerali v súvislosti s podozrivými krvnými hladinami v jej biologickom pase, Pechsteinová však vždy obhajovala svoju nevinu. Neskôr sa zistilo, že trpí genetickou poruchou, ktorú zdedila po otcovi.© 2013 - 2019, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X