Dvojkajak Gelle, Botek na SP v Duisburgu zlatý na 500 m a strieborný na 1000 m

Duisburg 26. mája (TASR) - Slovenskí rýchlostní kanoisti Peter Gelle a Adam Botek triumfovali na podujatí Svetového pohára v nemeckom Duisburgu v K2 mužov na 500 m. V sobotňajšom A-finále zvíťazili časom 1:28,627 min s náskokom 139 tisícin sekundy pred kanadskou dvojicou Nicholas Matveev, Pierre-Luc Poulin, tretí skončili Austrálčania Riley Fitzsimmons, Jordan Wood (+0,227). Gelle s Botekom figurovali v polovici trati až na piatej pozícii, ale vďaka skvelému finišu mohli sláviť triumf.

Elitná slovenská "kádvojka" Gelle, Botek už v piatok obsadila v Duisburgu druhé miesto na 1000 m. Lepší od nich boli len domáci Nemci Max Hoff, Marcus Gross, tretiu priečku obsadili Austrálčania Riley Fitzsimmons, Jordanom Wood.

V sobotu bola v akcii aj Ivana Mládková, ktorá finišovala na piatej priečke v A-finále K1 žien na 500 m.