Športové aktuality
2 min. čítania

Denisa Baránková sa dostala medzi elitu lukostreľby

Profile picture for user horvath
Martin
Horváth
Foto
TASR/Michal Svítok

Do lukostreleckej elity sa zaradila Denisa Baránková, ktorá ako druhá žena v histórii slovenskej lukostreľby pokorila v hale magickú bodovú hranicu dosiahnutím 571 bodov. Vďaka tomu naša mladá strelkyňa nielen zlepšila svoj juniorský rekord s hodnotou 569 bodov, ale zvýšila si aj svoj osobný rekord.

Lukostreľba má svoje hranice a pokoriť jednu z nich na úrovni 600 bodov je takmer nemožné. Pre slovenskú halovú lukostreľbu je to hranica 570 bodov. Pre jej dosiahnutie musí strelec trafiť naplno aspoň polovicu zásahov a pri ostatných pokusoch je prípustné len malé zaváhanie.

Denisa Baránková je slovenskou lukostreleckou „dvojkou“ za Alexandrou Longovou. Už tretí rok patrí do Národného športového centra, ktoré jej poskytlo možnosť absolvovania expertného mentálneho tréningu. Talentovaná lukostrelkyňa je majsterkou Európy a držiteľkou úctyhodných dvanástich slovenských rekordov.

„Predtým, ako som išla na čiaru pred každou jednou sadou, som ani nachvíľu nepochybovala o tom, že to dnes nezvládnem. Verila som si a bolo to celkom odlišné ako v sobotu. Do slúchadiel som si po každej sérii pustila pesničky, ktoré ma upokojujú. Prvý pocit po výkone bol, že konečne sa to podarilo. Bola som veľmi šťastná, spokojná a pokúsim sa si túto formu udržať a ešte zvýšiť. Obrovská vďaka patrí všetkým, ktorí mi venovali svoj čas a aj vďaka nim som dokázala tento vysnívaný výsledok konečne streliť,“ vravela o svojom výkone osemnásťročná lukostrelkyňa.

Podujatia a športovci
Šport
Odznak vsestrannosti
Buďte pripravení zažiariť

Súvisiace

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri