Patrícia Tománková vyhrala Európsky pohár v Neapole

Peter
Pašuth
Patrícia Tománková (v bielom) počas finálového súboja v Neapole.
EJF/SZJ

Talentovaná džudistka Patrícia Tománková dosiahla počas víkendu ďalší úspech. Ako nasadená jednotka vyhrala turnaj Európskeho pohára v talianskom Neapole. Tománková vyhrala podujatie Európskeho pohára už šiestykrát.

Členka 1. Judo Clubu Pezinok zdolala vo štvrťfinále kategórie do 44 kg v Neapole Ukrajinku Violu Mielieškovovú v predĺžení. V semifinále jej stačilo na triumf s Ileniou Lo Tufovou z Talianska len 28 sekúnd. Vo finále si poradila na ippon s Francúzkou Lallou-Douniou Lahrifiovou. Patrícia Tománková potvrdila aj v Neapole, že v kategórii do 44 kg patrí medzi európsku špičku.

V kategórii do 55 kg skončil Marek Macejka s bilanciou dve víťazstvá a dve prehry na 9. priečke. Rovnakú pozíciu s bilanciou jedna výhra a dve prehry obsadila Ella Markovicsová.