Športové aktuality
10 min. čítania

ŠPORTOVEC ROKA: Historické štatistiky - prehľad víťazov a jednotlivých poradí po ročníkoch

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth

Historické prehľady víťazov a historické prehľady top10 jednotlivcov a top3 kolektívov v ankete Športovec roka na Slovensku.

Prehľad víťazov 

JEDNOTLIVCI

1993 Martina Moravcová (plávanie)

1994 Milan Dvorščík (cyklistika)

1995 Martina Moravcová (plávanie)

1996 Michal Martikán (vodný slalom)

1997 Michal Martikán (vodný slalom)

1998 Martina Moravcová (plávanie)

1999 Jozef Gönci (športová streľba)

2000 Martina Moravcová (plávanie)

2001 Martina Moravcová (plávanie)

2002 Peter Bondra (ľadový hokej)

2003 Martina Moravcová (plávanie)

2004 Elena Kaliská (vodný slalom)

2005 Dominik Hrbatý (tenis)

2006 Radoslav Židek (snoubording)

2007 Michal Martikán (vodný slalom)

2008 Michal Martikán (vodný slalom)

2009 Pavol a Peter Hochschornerovci (vodný slalom)

2010 Anastasia Kuzminová (biatlon)

2011 Pavol a Peter Hochschornerovci (vodný slalom)

2012 Zuzana Štefečeková (športová streľba)

2013 Peter Sagan (cestná cyklistika)

2014 Anastasia Kuzminová (biatlon)

2015 Peter Sagan (cestná cyklistika)

2016 Matej Tóth (atletika)

2017 Peter Sagan (cestná cyklistika)

2018 Anastasia Kuzminová (biatlon)

2019 Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie)

2020 Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie)

2021 Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie)

KOLEKTÍVY

1993 basketbalistky Slovenska

1994 hokejisti Slovenska

1995 hokejisti Slovenska

1996 basketbalistky SCP Ružomberok

1997 basketbalistky Slovenska

1998 štafeta biatlonistiek Slovenska

1999 basketbalistky SCP Ružomberok

2000 hokejisti Slovenska

2001 štvorkajak Slovenska na 500 a 1000 m

2002 hokejisti Slovenska

2003 štvorkajak Slovenska na 500 a 1000 m

2004 štvorkajak Slovenska na 500 a 1000 m

2005 daviscupový tím tenistov Slovenska

2006 štvorkajak Slovenska na 500 a 1000 m

2007 štvorkajak Slovenska na 500 a 1000 m

2008 štvorkajak Slovenska na 500 a 1000 m

2009 futbalisti Slovenska

2010 futbalisti Slovenska

2011 volejbalisti Slovenska

2012 hokejisti Slovenska

2013 basketbalistky Good Angels Košice

2014 futbalisti Slovenska

2015 futbalisti Slovenska

2016 štvorkajak Slovenska na 1000 m

2017 miešané družstvo SR v zjazdovom lyžovaní

2018 biatlonová štafeta žien SR

2019 hliadka vodných slalomárov 3xC1

2020 futbalisti Slovenska

2021 štvorkajak Slovenska na 500 m

ŠPORTOVÁ LEGENDA

2010 Ján Zachara, box

2011 Jozef Golonka, ľadový hokej

2012 Jozef Adamec, futbal

2013 Anton Frolo, hádzaná

2014 Eva Šuranová, atletika

2015 Karol Divín, krasokorčuľovanie

2016 Marianna Némethová-Krajčírová, športová gymnastika

2017 Jozef Pribilinec, atletika

2018 Stanislav Kropilák, basketbal

2019 Jozef Plachý, atletika

2020 Igor Liba, ľadový hokej

2021 Miloslav Mečíř, tenis

ŠPORTOVEC ROKA V ÉRE SAMOSTATNOSTI SR

1993 (Bratislava 12. 1. 1994)

JEDNOTLIVCI: 1. Martina Moravcová (plávanie) 858, 2. Peter Dubovský (futbal) 484, 3. Attila Szabó (kanoistika) 386, 4. Adam Cibuľa (kulturistika) 368, 5. Peter Šťastný (ľadový hokej) 315, 6. Vladimír Vala - Jaroslav Slúčik (vodný zjazd) 295, 7. Jaroslav Katriňák (motorizmus) 226, 8. Martin Švagerko (skoky na lyžiach) 185, 9. Lenka Ilavská (cyklistika) 180, 10. Alžbeta Havrančíková (beh na lyžiach) 171.

KOLEKTÍVY: 1. basketbalistky SR 215, 2. hokejisti SR 198, 3. hliadka 3xC2 vodných slalomárov SR 56.

1994 (Bratislava, 22. 12. 1994)

JEDNOTLIVCI: 1. Milan Dvorščík (cyklistika) 937, 2. Martina Jašicová (biatlon) 642, 3. Ján Svorada (cyklistika) 576, 4. Martina Moravcová (plávanie) 465, 5. Jozef Lohyňa (zápasenie) 442, 6. Slavomír Kňazovický (rýchlostná kanoistika) 412, 7. Adam Cibuľa (kulturistika) 316, 8. Oto Haščák (ľadový hokej) 291, 9. Jaroslav Katriňák (motorizmus) 288, 10. Róbert Štefko (atletika) 235.

KOLEKTÍVY: 1. hokejisti SR 259, 2. basketbalistky SR 206, 3. štvorkanoe rýchlostných kanoistov SR 62.

1995 (Pezinok, 16. 12. 1995)

JEDNOTLIVCI: 1. Martina Moravcová (plávanie) 987, 2. Michal Martikán (vodný slalom) 848, 3. Vladimír Vala - Jaroslav Slučik (vodný zjazd) 834, 4. Peter Bondra (ľadový hokej) 569, 5. Milan Mazáč (zápasenie) 373, 6. Jaroslav Horváth (kulturistika) 369, 7. Peter Šťastný (ľadový hokej) 284, 8. Soňa Mihoková (biatlon) 271, 9. Martina Schwarzbacherová-Jašicová (biatlon) 270, 10. Igor Kováč (atletika) 249.

KOLEKTÍVY: 1. hokejisti SR 314, 2. basketbalistky SR 137, 3. basketbalistky SIPOX-u Ružomberok 64.

1996 (Trenčín, 21. 12. 1996)

JEDNOTLIVCI: 1. Michal Martikán (vodný slalom) 1064, 2. Slavomír Kňazovický (rýchlostná kanoistika) 884, 3. Jozef Gönci (športová streľba) 833, 4. Jozef Lohyňa (zápasenie) 427, 5. Vladimír Vala - Jaroslav Slučik (vodný zjazd) 378, 6. Karina Habšudová (tenis) 365, 7. Jaroslav Horváth (kulturistika) 216, 8. Žigmund Pálffy (ľadový hokej) 172, 9. Zora Czoborová (fitnes) 157, 10. Gabriela Brosková (vodný slalom) 145.

KOLEKTÍVY: 1. basketbalistky SCP Ružomberok 295, 2. telesne postihnutí volejbalisti SR 90, 3. trojica nohejbalistov SR 67.

MIMORIADNA CENA: Martina Moravcová (plávanie).

1997 (Bratislava 20. 12. 1997)

JEDNOTLIVCI: 1. Michal Martikán (vodný slalom) 1069, 2. Igor Kováč (atletika) 1015, 3. Martina Moravcová (plávanie) 948, 4. Jaroslav Horváth (kulturistika) 683, 5. Slavomír Kňazovický (rýchlostná kanoistika) 516, 6. Timea Majorová (fitnes) 364, 7. Peter Bondra (ľadový hokej) 251, 8. Žigmund Pálffy (ľadový hokej) 246, 9. Rudolf Dydi (box) 233, 10. Vladimír Vala - Jaroslav Slučik (vodný zjazd) 232.

KOLEKTÍVY: 1. basketbalistky SR 310, 2. hliadka 3xC1 vo vodnom slalome 117, 3. basketbalistky SCP Ružomberok 105.

MIMORIADNA CENA: Martin Tešovič (vzpieranie).

1998 (Bratislava 19. 12. 1998)

JEDNOTLIVCI: 1. Martina Moravcová (plávanie) 1210, 2. Jozef Gönci (športová streľba) 1088, 3. Karol Kučera (tenis) 1016, 4. Michal Riszdorfer - Juraj Bača (rýchlostná kanoistika) 666, 5. Soňa Mihoková (biatlon) 477, 6. Michal Martikán (vodný slalom) 436, 7. Peter Bondra (ľadový hokej) 407, 8. Slavomír Kňazovický (rýchlostná kanoistika) 287, 9. Marietta Žigalová (fitnes) 214, 10. Elena Kaliská (vodný slalom) 185.

KOLEKTÍVY: 1. štafeta biatlonistiek SR na 4x7,5 km 200, 2. miešané tenisové družstvo SR 154, 3. basketbalistky SCP Ružomberok 100.

1999 (Bratislava 18. 12. 1999)

JEDNOTLIVCI: 1. Jozef Gönci (športová streľba) 1112, 2. Martina Moravcová (plávanie) 1087, 3. Michal Riszdorfer - Juraj Bača (rýchlostná kanoistika) 894, 4. Jaroslav Horváth (kulturistika) 487, 5. Martina Schwarzbacherová (biatlon) 379, 6. Pavol Demitra (hokej) 324, 7. Klaudia Kinská (fitnes) 236, 8. Karol Kučera (tenis) 232, 9. Michal Martikán (vodný slalom) 223, 10. Slavomír Kňazovický (rýchlostná kanoistika) 191.

KOLEKTÍVY: 1. basketbalistky SCP Ružomberok 316, 2. futbalisti SR do 21 rokov 153, 3. hokejisti SR do 20 rokov 130.

2000 (Bratislava 21. 12. 2000)

JEDNOTLIVCI: 1. Martina Moravcová (plávanie) 1126, 2. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 1106, 3. Michal Martikán (vodný slalom) 839, 4. Juraj Minčík (vodný slalom) 670, 5. Miroslav Šatan (ľadový hokej) 566, 6. Elena Kaliská (vodný slalom) 337, 7. Dominik Hrbatý (tenis) 263, 8. Jozef Gönci (športová streľba) 250, 9. Pavol Demitra (ľadový hokej) 243, 10. Slavomír Kňazovický (rýchlostná kanoistika) 174.

KOLEKTÍVY: 1. hokejisti SR 332, 2. basketbalistky SCP Ružomberok 197, 3. futbalisti SR do 21 rokov 89.

2001 (Bratislava 21. 12. 2001)

JEDNOTLIVCI: 1. Martina Moravcová (plávanie) 1158, 2. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 539, 3. Jozef Gönci (športová streľba) 450, 4. Michal Martikán (vodný slalom) 438, 5. Žigmund Pálffy (ľadový hokej) 378, 6. Marietta Žigalová (fitnes) 374, 7. Ľubomír Moravčík (futbal) 350, 8. Igor Kočiš (kulturistika) 316, 9. Vladimír Vala - Jaroslav Slučik (vodný zjazd) 306, 10. Daniela Hantuchová (tenis) 284.

KOLEKTÍVY: 1. štvorkajak SR 276, 2. hliadka 3xC2 vo vodnom zjazde 98, 3. družstvo strelcov SR v ľubovoľnej malokalibrovke 83.

2002 (Bratislava 19. 12. 2002)

JEDNOTLIVCI: 1. Peter Bondra (ľadový hokej) 1308, 2. Martina Moravcová (plávanie) 1201, 3. Daniela Hantuchová (tenis) 1190, 4. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 919, 5. Miroslav Šatan (ľadový hokej) 791, 6. Janette Husárová (tenis) 642, 7. Michal Martikán (vodný slalom) 455, 8. Žigmund Pálffy (ľadový hokej) 379, 9. Igor Kočiš (kulturistika) 172, 10. Vladimír Vala - Jaroslav Slučik (vodný zjazd) 168.

KOLEKTÍVY: 1. hokejisti SR 449, 2. fedcupový tím tenistiek SR 275, 3. štvorkajak SR 161.

2003 (Bratislava 21. 12. 2003)

JEDNOTLIVCI: 1. Martina Moravcová (plávanie) 1077, 2. Michal Martikán (vodný slalom) 1055, 3. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 572, 4. Jozef Gönci (športová streľba) 497, 5. Žigmund Pálffy (ľadový hokej) 478, 6. Peter Bondra (ľadový hokej) 475, 7. Igor Kočiš (kulturistika) 426, 8. Pavol Demitra (ľadový hokej) 362, 9. Attila Bátky (gréckorímske zápasenie) 325, 10. Marián Hossa (ľadový hokej) 201.

KOLEKTÍVY: 1. štvorkajak SR 329, 2. hokejisti SR 286, 3. hliadka 3xC1 vodných slalomárov 71.

2004 (Bratislava, 18. 12. 2004)

JEDNOTLIVCI: 1. Elena Kaliská (vodný slalom) 970, 2. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 892, 3. Michal Martikán (vodný slalom) 749, 4. Jozef Krnáč (džudo) 637, 5. Jozef Gönci (športová streľba) 558, 6. Martina Moravcová (plávanie) 414, 7. Dominik Hrbatý (tenis) 291, 8. Zdeno Chára (ľadový hokej) 182, 9. Marek Mintál (futbal) 156, 10. Marián Hossa (ľadový hokej) 127.

KOLEKTÍVY: 1. štvorkajak SR 246, 2. hokejisti SR 151, 3. daviscupový tím tenistov SR 82.

2005 (Bratislava, 17. 12. 2005)

JEDNOTLIVCI: 1. Dominik Hrbatý (tenis) 682, 2. Elena Kaliská (vodný slalom) 660, 3. Marek Mintál (futbal) 367, 4. Martin Bajčičák (beh na lyžiach) 291, 5. Martin Tešovič (vzpieranie) 271, 6. Ľubomír Višňovský (ľadový hokej) 223, 7. Michal Martikán (vodný slalom) 209, 8. Jozef Gönci (športová streľba) 156, 9. Pavol Demitra (ľadový hokej) 150, 10. Igor Kočiš (kulturistika) 130.

KOLEKTÍVY: 1. daviscupový tím tenistov SR 210, 2. futbalisti Artmedie Bratislava 140, 3. futbalisti SR 50.

2006 (Bratislava, 21. 12. 2006)

JEDNOTLIVCI: 1. Radoslav Židek (snoubording) 1090, 2. Jana Dukátová (vodný slalom) 883, 3. Marián Hossa (ľadový hokej) 862, 4. Marek Matiaško (biatlon) 355, 5. Elena Kaliská (vodný slalom) 347, 6. Michal Martikán (vodný slalom) 330, 7. Martina Moravcová (plávanie) 298, 8. Martin Bajčičák (beh na lyžiach) 228, 9. Dominik Hrbatý (tenis) 227, 10. Róbert Vittek (futbal) 220.

KOLEKTÍVY: 1. štvorkajak SR 327, 2. hokejisti SR 121, 3. družstvo strelkýň SR v skeete   86.

2007 (Bratislava, 20. 12. 2007)

JEDNOTLIVCI: 1. Michal Martikán (vodný slalom) 987, 2. Libor Charfreitag (atletika) 746, 3. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 707, 4. Marián Hossa (ľadový hokej) 561, 5. Daniela Hantuchová (tenis) 558, 6. Veronika Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 347, 7. Martin Tešovič (vzpieranie) 299, 8. Peter Velits (cestná cyklistika) 268, 9. Marián Ostrčil (rýchlostná kanoistika) 266, 10. Mikuláš Konopka (atletika) 224.

KOLEKTÍVY: 1. štvorkajak SR 320, 2. volejbalisti SR 86, 3. hliadka 3xC1 vodných slalomárov 46.

2008 (Bratislava, 18. 12. 2008)

JEDNOTLIVCI: 1. Michal Martikán (vodný slalom) 997, 2. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 986, 3. Elena Kaliská (vodný slalom) 890, 4. Zuzana Štefečeková (športová streľba) 584, 5. Marián Hossa (ľadový hokej) 498, 6. Veronika Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 400, 7. David Musuľbes (zápasenie) 400, 8. Dominika Cibulková (tenis) 258, 9. Martin Škrtel (futbal) 156, 10. Jaroslav Katriňák (motorizmus) 109.

KOLEKTÍVY: 1. štvorkajak SR 255, 2. volejbalisti SR 139, 3. hádzanári SR 82.

2009 (Bratislava, 16. 12. 2009)

JEDNOTLIVCI: 1. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 972, 2. Zdeno Chára (ľadový hokej) 686, 3. Martina Hrašnová (atletika) 638, 4. Michal Martikán (vodný slalom) 527, 5. Anastasia Kuzminová (biatlon) 494, 6. Marek Hamšík (futbal) 466, 7. Dominika Cibulková (tenis) 394, 8. Stanislav Šesták (futbal) 321, 9. Marián Kovačócy (športová streľba) 317, 10. Marián Hossa (ľadový hokej) 228.

KOLEKTÍVY: 1. futbalisti SR 347, 2. miešané tenisové družstvo na Hopmanovom pohári 125, 3. hádzanári SR 62.

2010 (Bratislava, 22. 12. 2010)

JEDNOTLIVCI: 1. Anastasia Kuzminová (biatlon) 1192, 2. Pavol Hurajt (biatlon) 907, 3. Libor Charfreitag (atletika) 685, 4. Marián Hossa (ľadový hokej) 634, 5. Jana Dukátová (vodný slalom) 487, 6. Róbert Vittek (futbal) 395, 7. Pavol Demitra (ľadový hokej) 380, 8. Peter Velits (cestná cyklistika) 367, 9. Zuzana Štefečeková (športová streľba) 318, 10. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 233.

KOLEKTÍVY: 1. futbalisti SR 296, 2. hokejisti SR 271, 3. hádzanári SR 68.

2011 (Bratislava, 21. 12. 2011)

JEDNOTLIVCI: 1. Peter a Pavol Hochschornerovci (vodný slalom) 884, 2. Zdeno Chára (ľadový hokej) 792, 3. Peter Sagan (cestná cyklistika) 703, 4. Peter Gelle, Erik Vlček (rýchlostná kanoistika) 681, 5. Anastasia Kuzminová (biatlon) 441, 6. Jana Dukátová (vodný slalom) 371, 7. Dominika Cibulková (tenis) 287, 8. Zuzana Štefečeková (športová streľba) 257, 9. Veronika Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 230, 10. Ľubomír Višňovský (ľadový hokej) 214.

KOLEKTÍVY: 1. volejbalisti SR 254, 2. hádzanári SR 135, 3. hliadka 3xK1 vodných slalomárok 54.

2012 (Bratislava, 21. 12. 2012)

JEDNOTLIVCI: 1. Zuzana Štefečeková (športová streľba) 935, 2. Peter Sagan (cestná cyklistika) 903, 3. Danka Barteková (športová streľba) 861, 4. Pavol a Peter Hochschornerovci (vodný slalom) 613, 5. Michal Martikán (vodný slalom) 575, 6. Zdeno Chára (ľadový hokej) 408, 7. Ján Laco (ľadový hokej) 275, 8. Miroslav Šatan (ľadový hokej) 225, 9. Veronika Velez-Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 158, 10. Martin Kližan (tenis) 177.

KOLEKTÍVY: 1. družstvo hokejistov Slovenska 329, 2. družstvo hokejistov Slovana Bratislava 98, 3. štvorkajak rýchlostných kanoistov SR 57.

2013 (Bratislava, 20. 12. 2013)

JEDNOTLIVCI: 1. Peter Sagan (cestná cyklistika) 980, 2. Marián Hossa (ľadový hokej) 770, 3. Veronika Velez-Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 576, 4. Michal Handzuš (ľadový hokej) 405, 5. Zdeno Chára (ľadový hokej) 329, 6. Ivan Jakeš (motocyklový šport) 312, 7. Anastasia Kuzminová (biatlon) 274, 8. Matej Tóth (atletika) 259, 9. Marek Hamšík (futbal) 245, 10. Alexander Slafkovský (vodný slalom) 225.

KOLEKTÍVY: 1. basketbalistky Good Angels Košice 170, 2. tenistky Slovenska v Pohári federácie 168, 3. hliadka 3xC1 vodných slalomárov 99.

2014 (Bratislava, 22. 12. 2014)

JEDNOTLIVCI: 1. Anastasia Kuzminová (biatlon) 1025, 2. Marián Gáborík (ľadový hokej) 712, 3. Dominika Cibulková (tenis) 586, 4. Erik Vlček, Juraj Tarr (rýchlostná kanoistika) 585, 5. Peter Sagan (cestná cyklistika) 562, 6. Matej Tóth (atletika) 478, 7. Erik Varga (športová streľba) 367, 8. Adam Žampa (zjazdové lyžovanie) 336, 9. Marek Hamšík (futbal) 246, 10. Martina Hrašnová (atletika) 243.

KOLEKTÍVY: 1. futbalisti Slovenska 286, 2. hliadka 3xC1 vodných slalomárov SR 74, 3. družstvo strelkýň SR na skeet 69.

2015 (Bratislava, 22. 12. 2015)

JEDNOTLIVCI: 1. Peter Sagan (cestná cyklistika) 1120, 2. Matej Tóth (atletika) 1026, 3. Marián Hossa (ľadový hokej) 772, 4. Erik Varga (športová streľba) 694, 5. Marek Hamšík (futbal) 625, 6. Veronika Velez-Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 413, 7. Anna Karolína Schmiedlová (tenis) 357, 8. Zuzana Rehák Štefečeková (športová streľba) 256, 9. Matej Beňuš (vodný slalom) 211, 10. Štefan Svitko (motorizmus) 149.

KOLEKTÍVY: 1. futbalisti Slovenska 314, 2. štvorkajak rýchlostných kanoistov SR na 1000 m (Myšák, Vlček, Tarr, Linka) 184, 3. tím SR do 20 rokov v ľadovom hokeji 120.

2016 (Bratislava, 22. 12. 2016)

JEDNOTLIVCI: 1. Matej Tóth (atletika) 1151, 2. Peter Sagan (cyklistika) 1076, 3. Dominika Cibulková (tenis) 934, 4. Ladislav a Peter Škantárovci (vodný slalom) 888, 5. Matej Beňuš (vodný slalom) 619, 6. Veronika Velez-Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 585, 7. Marek Hamšík (futbal) 320, 8. Štefan Svitko (motorizmus) 296, 9. Marián Hossa (ľadový hokej) 237, 10. Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie) 172.

KOLEKTÍVY: 1. štvorkajak rýchlostných kanoistov SR 319, 2. futbalisti Slovenska 233, 3. tím SR "21" vo futbale 136.

2017 (Bratislava, 22. 12. 2017)

JEDNOTLIVCI: 1. Peter Sagan (cyklistika) 1324, 2. Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie) 975, 3. Veronika Velez-Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 819, 4. Ján Volko (atletika) 745, 5. Magdaléna Rybáriková (tenis) 735, 6. Marek Hamšík (futbal) 526, 7. Alexander Slafkovský (vodný slalom) 491, 8. Peter Hámor (horolezectvo) 269, 9. Peter Gelle, Adam Botek (rýchlostná kanoistika) 204, 10. Ladislav a Peter Škantárovci (vodný slalom) 165.

KOLEKTÍVY: 1. miešané družstvo SR v zjazdovom lyžovaní 228, 2. mužstvo futbalistov SR do 21 rokov 215, 3. hliadka mužov 3xC1 vo vodnom slalome 107.

MIMORIADNA CENA: Anastasia Kuzminová (biatlon)

2018 (Bratislava, 21.12. 2018)

JEDNOTLIVCI: 1. Anastasia Kuzminová (biatlon) 1020, 2. Peter Sagan (cestná cyklistika) 827, 3. Zuzana Rehák Štefečeková (športová streľba) 670, 4. Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie) 605, 5. Matej Tóth (atletika) 603, 6. Erik Varga (športová streľba) 298, 7. Alexander Slafkovský (vodný slalom) 222, 8. Paulína Fialková (biatlon) 220, 9. Marek Hamšík (futbal) 210, 10. Henrieta Farkašová s navádzačkou Nátaliou Šubrtovou (zjazdové lyžovanie zrakovo znevýhodnených) 168.

KOLEKTÍVY: 1. biatlonová štafeta žien SR 149, 2. tímový mix v streleckom trape 132, 3. hliadka mužov 3x C1 vo vodnom slalome 118.

2019 (Bratislava, 19.12. 2019)

JEDNOTLIVCI: 1. Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie) 883, 2. Anastasia Kuzminová (biatlon) 790, 3. Peter Sagan (cestná cyklistika) 682, 4. Ján Volko (atletika) 460, 5. Zdeno Chára (ľadový hokej) 439, 6. Filip Polášek (tenis) 333, 7. Paulína Fialková (biatlon) 263, 8. Danka Barteková (športová streľba) 262, 9. Matej Beňuš (vodný slalom) 258, 10. Milan Škriniar (futbal) 109

KOLEKTÍVY: 1. hliadka mužov 3xC1 vo vodnom slalome 159, 2. hokejbalisti SR 109, 3. štvorkajak na 500 m 96.

2020 (mimoriadna TV relácia, 16. 12. 2020 – vzhľadom na pandémiu COVID-19 sa slávnosť nekonala a vyhlasovala sa len Top5 jednotlivcov a víťaz kolektívov)

JEDNOTLIVCI: 1. Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie) 457, 2. Peter Sagan (cestná cyklistika) 257, 3. Erik Černák (ľadový hokej) 247, 4. Ján Volko (atletika) 102, 5. Matej Tóth (atletika) 76, 6. Martin Dúbravka (futbal) 46, 7. Andrej Sekera (ľadový hokej) 43, 8. Ivona FIALKOVÁ (biatlon) 24, 9. Milan Škriniar (futbal) 21, 10. Paulína Fialková (biatlon) 20.

KOLEKTÍVY: 1. Futbalisti Slovenska 80, 2. Tím tenistiek SR vo Fed Cupe 8, 3. Florbalová reprezentácia SR mužov 3.

2021 (Bratislava, 20. 12. 2021)

JEDNOTLIVCI: 1. Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie) 1157, 2. Zuzana Rehák Štefečeková (streľba) 1109, 3. Jakub Grigar (vodný slalom) 771, 4. Rory Sabbatini (golf) 650, 5. Erik Černák (ľadový hokej) 557, 6. Filip Polášek (tenis) 482, 7. Milan Škriniar (futbal) 402, 8. Peter Sagan (cyklistika) 370, 9. Jozef Metelka (paracyklistika) 161, 10. Peter Cehlárik (ľadový hokej) 129.

KOLEKTÍVY: 1. Štvorkajak SR na 500 m 340, 2. Hokejisti SR 115, 3. Hliadka 3xC1 mužov vo vodnom slalome 72.

Sportrevolution 2022
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV
3_alianz
1_air
14_visa
13_Toyota
12_Samsung
11_pg
10_panasonic
9_omega
8_intel
5_bridgestone
4_atos
2_alibaba
6_cocacola