Marianna Jagerčíková začala sezónu 3. miestom v šprinte vo Val Thorense

Pašuth
Pódium SP vo Val Thorense, Marianna Jagerčíková vpravo.
Foto
FB Marianna Jagerčíková

Skialpinistka Marianna Jagerčíková začala novú sezónu Svetového pohára 3. miestom v šprinte v francúzskom Val Thorense. V konkurencii 54 skialpinistiek triumfovala Švajčiarka Caroline Ulrichová. Vo francúzskom alpskom stredisku Val Thorens sa pretekalo na 800 m okruhu s prevýšením 68 metrov.

Úradujúca majsterka sveta v novej olympijskej disciplíne Jagerčíková obsadila v kvalifikáciu šprintu vo Val Thorense 10. priečku a bez problémov sa prebojovala do štvrťfinále. V ňom a rovnako aj v semifinále bola vo svojej rozjazde tesne druhá. V boji o medaily začala veľmi dobre, na čele bojovala popri Švédke Tove Alexanderssonovej. V studenom a veternom počasí sa skialpinistky pasovali aj s 5 cm čerstvo napadnutého snehu. V závere vedúce duo predstihla Ulrichová a Slovenka tesne prehrala súboj o 2. miesto so švédskou súperkou.

Medzi mužmi obsadil v šprinte Jakub Šiarnik v konkurencii 76 súperov 44. pozíciu. Spoločne s Jagerčíkovou finišovali v nedeľňajších pretekoch miešaných dvojíc na 7. pozícii s malým odstupom za šiestym nemeckým duom. Na štarte sa zišlo 40 párov.