Športové aktuality
1 min. čítania

Volejbalistky postúpili na majstrovstvá Európy 2026

Na snímke vľavo Michaela Abrhámová (Slovensko) smečuje v osemfinálovom zápase Bulharsko - Slovensko na ME vo volejbale žien.
Foto
TASR/PAVEL NEUBAUER

Slovenské volejbalistky postúpili priamo na majstrovstvá Európy 2026. Rozhodla o tom Európska volejbalová konfederácia (CEV), ktorá potvrdila Česko ako druhú organizátorskú krajinu šampionátu po Turecku. Slovenky sa tak vďaka 10. miestu z ME 2023 automaticky kvalifikovali na záverečný turnaj.

Slovenské reprezentantky sa zúčastnia na ME siedmykrát v ére samostatnosti. Zo základnej skupiny postúpili doposiaľ dvakrát.

„V utorok ráno som mal telefonát od výkonného riaditeľa CEV. Správna rada CEV schválila druhého organizátora ME 2026 a tým bude Česko. Znamená to, čo som avizoval už dávnejšie. Naše reprezentačné družstvo žien postúpilo na ME 2026 priamo a bez kvalifikácie a to vďaka historickému umiestneniu v podobe 10. miesta na ME 2023. Po prvý raz v histórii! O treťom a štvrtom organizátorovi sa rozhodne medzi Azerbajdžanom, Rakúskom a Švédsko. Do konca januára 2024 bude jasno, kto tento turnaj zorganizuje. Je to úžasná správa a to sme so ženami ešte blízko postupu na MS 2025. Mali by sme si to ozaj všetci vážiť, zopakovať to bude viac ako náročné,“ uviedol na webe svf.sk prezident Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Marek Rojko.

Šport
Juniorský olympijský tím 2024
2 percent nadacia

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV