Športové aktuality
2 min. čítania

Stolný tenista Wang Jang má miestenku do Paríža

Wang Jang
Foto
Samuel Galica, SOŠV

Slovenský reprezentant v stolnom tenise Wang Jang si vybojoval miestenku na olympijské hry 2024 v Paríži. Na Hrách XXXIII. olympiády má istú účasť momentálne 19 Slovákov – šiesti strelci, štyria atléti, štyria vodní slalomári, dvaja cestní cyklisti a po jednom zápasníkovi, jachtárovi a stolnom tenise.

Wang Jang v zápase o 3. miesto na druhom turnaji európskej olympijskej kvalifikácie v Sarajeve zdolal Maďara Adama Szudiho 4:0. Na olympiáde sa predstaví tretíkrát za sebou. Na OH 2020 v Tokiu postúpil vo dvojhre do 3. kola, na OH 2016 v Riu de Janeiro skončil v 2. kole.

Wangovi v sobotu tesne ušla miestenka v prvom turnaji v Sarajeve, keď v rozhodujúcom semifinálovom súboji o postup do Paríža prehral s Grékom Panagiotisom Gionisom 0:4 na sety. V nedeľu podľahol v semifinále druhého turnaja Ukrajincovi Jaroslavovi Žmudenkovi 0:4, no dostal ešte jednu šancu a tú využil. V súboji o tretie miesto proti Szudimu mal od začiatku navrch a Maďarovi nedovolil uhrať ani set.

Pre Európu je určených šesť kontinentálnych miesteniek na OH v Paríži. Po päť z nich v oboch kategóriách rozdali teraz v Sarajeve a zvyšné šieste podľa rebríčka k 11. júnu 2024, keď sa skončí proces kvalifikácie na olympiádu.

V sobotu bola blízko k miestenke Barbora Balážová, ale nezvládla rozhodujúci súboj. V nedeľu sa k miestenke priblížila aj Tatiana Kukuľková, avšak ani ona si ju nevybojovala.

Podujatia a športovci
Šport

Súvisiace

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
kaufland
Partneri MOV