6 min. čítania

27. september - dvanásty súťažný deň na OH

TENIS: Víťazkou ženskej dvojhry V. Williamsová SYDNEY 27. septembra (SITA) - Víťazkou ženskej dvojhry na olympijskom turnaji v Sydney sa stala podľa očakávania Američanka Venus Williamsová, ktorá si finále poradila s turnajovou desiatkou, Ruskou Jelenou Dementievovou hladko v dvoch setoch.Ženy - dvojhra - finále:Venus Williamsová (2-USA) - Jelena Dementievová (10-Rus.) 6:2, 6:4 Štvorhu mužov vyhrali Lareau s Nestorom SYDNEY 27. septembra (SITA) - Víťazmi olympijského tenisového turnaja vo štvorhre mužov sa stali Kanaďania Sebastien Lareau a Daniel Nestor, ktorí si v stredajšom finálovom zápase poradili s favorizovanými domácimi Austrálčanmi Toddom Woodbridgom a Markom Woodfordom po štvorsetovom boji 5:7, 6:3, 6:4, 7:6 (2). Bronzové medaily si vybojoval španielsky pár Alex Corretja, Albert Costa.Výsledok - štvorhra - muži - finále:Sebastien Lareau, Daniel Nestor (4-Kan.) - Todd Woodbridge, Mark Woodforde (1-Austr.) 5:7, 6:3, 6:4, 7:6 (2) JAZDECTVO: V drezúre družstiev dominovali Nemci SYDNEY 27. septembra (SITA) - Jazdectvo - drezúra - družstvá - finále:1. Nemecko 5632, 2. Holandsko 5579, 3. USA 5166, 4. Dánsko 5149, 5. Španielsko 5011, 6. Austrália 4925, 7. Švajčiarsko 4924, 8. Veľká Británia 4898 ZÁPASENIE: Do 58 kg zvíťazil Nazarian SYDNEY 27. septembra (SITA) - Olympijské zlato v zápasníckom turnaji v grécko-rímskom štýle v kategórii do 58 kg získal Bulhar Armen Nazarian. Vo finále na lopatky zdolal Kima In-Suba z Kórejskej republiky. Bronz si zo Sydney odnáša Číňan Šeng Zetian.do 58 kgfinále: Armen Nazarian (Bulh.) - Kim In-Sub (Kór. rep.) na lopatkyo 3. miesto: Šeng Zetian (Čína) - Rifat Yildiz (Nem.) 2:0o 5. miesto: Ali Ashkani (Irán) - James Grünwald (USA) 3:2 ZÁPASENIE: Štvrtú zlatú pre Kubu vybojoval Azcuy SYDNEY 27. septembra (SITA) - V kategórii do 69 kg v zápasení v grécko-rímskom štýle na OH v Sydney zvíťazil Kubánec Filiberto Azcuy. Vo finálovom dueli zdolal Japonca Kacuhika na technickú prevahu 11:0. Azcuy tak zopakoval úspech z Atlanty, kde si zlato vybojoval v kategórii do 74 kg. Bronz patrí Rusovi Alexejovi Glučkovovi. do 69 kgfinále: Filiberto Azcuy (Kuba) - Kacuhiko Nagata (Jap.) na technickú prevahu 11:0o 3. miesto: Alexej Glučkov (Rus.) - Valerij Nikitin (Est.) 5:0o 5. miesto: Son Sang-Pil (Kór. rep.) - Islam Dugučijev (Azerb.) pre zranenie vzdal ZÁPASENIE: Turek Yerlikaya zlato z Atlanty obhájil SYDNEY 27. septembra (SITA) - Zlato z OH v Atlante aj v Sydney v zápasení v grécko-rímskom štýle obhájil Turek Hamza Yerlikaya. Striebro v kategórii do 85 kg získal Maďar Sándor István Bardosi a už druhý bronz v tejto súťaži Gruzínsku zabezpečil Muchran Vachtangadze. do 85 kgfinále: Hamza Yerlikaya (Tur.) - Sándor István Bardosi (Maď.) 3:3o 3. miesto: Muchran Vachtangadze (Gruz.) - Fritz Aanes (Nór.) 4:0o 5. miesto: Valerij Cilent (Biel.) - Luis Enrique Mendez (Kuba) 4:0 ZÁPASENIE: Zlato vybojoval Američan Gardner SYDNEY 27. septembra (SITA) - Zlato v olympijskom zápasníckom turnaji v grécko-rímskom štýle si v kategórii do 130 kg vybojoval Američan Rulon Gardner. Reprezentant USA tak o ďalšiu olympijskú zlatú medailu pripravil Rusa Alexandra Karelina, ktorého vo finále zdolal rozdielom jedného bodu. Bronz patrí Dmitrijovi Debelkovi z Bieloruska.do 130 kg:Rulon Gardner (USA) - Alexander Karelin (Rus.) 1:0o 3. miesto: Dmitrij Debelka (Biel.) - Juri Jevsejčic (Izrael) 1:0o 5. miesto: Hector Milian (Kuba) - Georgij Saldadze (Ukr.) 5:3