Švédsky hokejista Bäckström dostane medailu zo ZOH aj napriek pozitívnemu testu, ďalší hriešnik je poľský bobista Zalewski

Lausanne 14. marca (TASR) - Švédsky hokejový reprezentant Nicklas Bäckström dodatočne dostane striebornú medailu zo ZOH v Soči. Stane sa tak aj napriek tomu, že pre pozitívny dopingový test nenastúpil na finálový duel proti Kanade (0:3). Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v piatok oznámil, že provizórna suspendácia Bäckströma, ktorú uvalili na švédskeho centra dopingoví komisári iba niekoľko hodín pred olympijským finále, bola podľa pravidiel. MOV však dodal, že v jeho prípade nešlo o vedomé porušenie anti-dopingového kódexu či snahu zlepšiť športový výkon zakázanými látkami. Dopingoví komisári ocenili aj fakt, že útočník tímu NHL Washington Capitals s nimi spolupracoval, preukázal sa lekárskymi správami o pravidelnom užívaní lieku proti alergii, ktorý obsahol zakázaný pseudoefedrín.
 
Varšava 15. marca (TASR) - Poľský bobista Daniel Zalewski neprešiel počas zimných olympijských hier v Soči dopingovou kontrolou. Poľský olympijský výbor v piatok informoval, že 22-ročný pretekár mal 23. februára pozitívny test na zakázaný stimulant. Podľa portálu eurosport.onet.pl našli Zalewskému v krvi stopy po látke N-metyl-1-fenyl-bután-2-amín. Jej prítomnosť potvrdila A- i B-vzorka. Zalewski bol členom poľských štvorbobov, ktorý skončil na ZOH v súťaži štvorbobov na 27. mieste, dve priečky za slovenskou posádkou na čele s Milanom Jagnešákom. Zalewski je siedmym športovcom, ktorý mal počas ZOH v Soči pozitívny dopingový test.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím