Švédsky hokejista Bäckström dostane medailu zo ZOH aj napriek pozitívnemu testu, ďalší hriešnik je poľský bobista Zalewski

Lausanne 14. marca (TASR) - Švédsky hokejový reprezentant Nicklas Bäckström dodatočne dostane striebornú medailu zo ZOH v Soči. Stane sa tak aj napriek tomu, že pre pozitívny dopingový test nenastúpil na finálový duel proti Kanade (0:3). Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v piatok oznámil, že provizórna suspendácia Bäckströma, ktorú uvalili na švédskeho centra dopingoví komisári iba niekoľko hodín pred olympijským finále, bola podľa pravidiel. MOV však dodal, že v jeho prípade nešlo o vedomé porušenie anti-dopingového kódexu či snahu zlepšiť športový výkon zakázanými látkami. Dopingoví komisári ocenili aj fakt, že útočník tímu NHL Washington Capitals s nimi spolupracoval, preukázal sa lekárskymi správami o pravidelnom užívaní lieku proti alergii, ktorý obsahol zakázaný pseudoefedrín.
 
Varšava 15. marca (TASR) - Poľský bobista Daniel Zalewski neprešiel počas zimných olympijských hier v Soči dopingovou kontrolou. Poľský olympijský výbor v piatok informoval, že 22-ročný pretekár mal 23. februára pozitívny test na zakázaný stimulant. Podľa portálu eurosport.onet.pl našli Zalewskému v krvi stopy po látke N-metyl-1-fenyl-bután-2-amín. Jej prítomnosť potvrdila A- i B-vzorka. Zalewski bol členom poľských štvorbobov, ktorý skončil na ZOH v súťaži štvorbobov na 27. mieste, dve priečky za slovenskou posádkou na čele s Milanom Jagnešákom. Zalewski je siedmym športovcom, ktorý mal počas ZOH v Soči pozitívny dopingový test.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri