Športové aktuality
3 min. čítania

Armádni športovci si prevzali ocenenia, dominovala Petra Vlhová

Minister obrany SR Jaroslav Naď, strieborný medailista z OH Tokio Jakub Grigar, Anastasia Kuzminová a riaditeľ Vojenského športového centra Matej Tóth v priestoroch Štátnej opery v Banskej Bystrici.
Foto
TASR/JÁN KROŠLÁK

Najúspešnejší armádni športovci roka 2021 si v banskobystrickej Štátnej opere prevzali prestížne ocenenia ministerstva obrany a Vojenského športového centra (VŠC) Dukla Banská Bystrica. Laureátkou v hlavnej kategórii olympijských športov sa stala lyžiarka Petra Vlhová.

„Veľmi pekne ďakujem za ocenenie, vážim si to. Chcela by som sa poďakovať hlavne Dukle, že mi pomáha a aj vďaka nej môžem podávať takéto výkony,“ reagovala držiteľka veľkého glóbusu za celkový triumf v SP v sezóne  2020/2021 Vlhová, ktorá sa prihovorila prostredníctvom videozáznamu.

V kategórii olympijských športov sa na druhom mieste umiestnil Jakub Grigar, ktorý získal striebro na olympijských hrách v Tokiu, tretie miesto obsadil úradujúci vicemajster sveta a európsky šampión v zápasení Tajmuraz Salkazanov.

„Reprezentanti vo farbách VŠC Dukla dávajú do svojej prípravy maximum, pričom odhodlaním a výsledkami dokazujú, že majú aj na najcennejšie kovy, ocenenia a stupne víťazov. Chceme im preto poskytnúť prostredie a podmienky, ktoré ich zaradia na rovnakú štartovaciu čiaru so svetovými športovými centrami a klubmi,“ zdôraznil minister obrany Jaroslav Naď, ktorý prišiel športovcov oceniť.

„Športovci Dukly svojimi výkonmi opäť potvrdili, že sú elita slovenského športu. Budeme sa snažiť vytvárať im čo najlepšie podmienky, aby už na blížiacich sa zimných olympijských hrách v Pekingu nadviazali na tieto úspechy,“ zdôraznil nový riaditeľ VŠC Dukla Matej Tóth.

Medzi najlepších desať športovcov sa zaradil aj vodný slalomár Alexander Slafkovský, športoví strelci Patrik Jány a Juraj Tužinský, vodné slalomárky Monika Škáchová a Eliška Mintálová, karatistka Ingrid Suchánková a lyžiar Adam Žampa. V kategórii neolympijských športov zvíťazila thaiboxerka a kickboxerka Monika Chochlíková, prvenstvo v kategórii kolektívnych výkonov získalo duo vodných slalomárov Michal Martikán a Alexander Slafkovský.

Za vojenský športový výkon roka spomedzi príslušníkov Ozbrojených síl SR si ocenenie prevzal parašutista Tomáš Marcinek, objavom roka sa stala lyžiarka Rebeka Jančová a najúspešnejšou juniorkou biatlonistka Henrieta Horvátová. Ocenenie tréner roka si odniesli Stanislav Gejdoš ako tréner dospelých a Lukáš Daubner, tréner mládeže.

Za mimoriadny prínos pre VŠC Dukla ocenili majstra Európy v chôdzi na 20 kilometrov z roku 1990 Pavla Blažeka. VŠC a vedenie rezortu obrany sa tiež poďakovali športovcom, ktorí ukončili aktívnu športovú kariéru, medzi nimi Elene Kaliskej, Ivete Putalovej, Richardovi Tkáčovi a Matejovi Tóthovi. Ten venoval osobitné poďakovanie svojmu predchodcovi Romanovi Benčíkovi.

Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024
Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV