Šport a olympizmus
2 min. čítania

Športové zväzy môžu navrhovať talenty do JOT 2023

Slovenský olympijský a športový výbor a Nadácia SOŠV spúšťajú 6. ročník grantového programu Juniorský olympijský tím (JOT). Členov budúcoročného Juniorského olympijského tímu môžu navrhnúť do 1. novembra národné športové zväzy a federácie.

Nový Juniorský olympijský tím vytvoria športovci, ktorí v roku 2022 (v zimných športoch v sezóne 2021/2022) dosiahli na medzinárodných súťažiach v olympijských disciplínach vynikajúce výsledky. Podmienkou je, aby v roku 2022 nedovŕšili viac ako 18 rokov a počas čerpania grantu vykonávali aktívnu športovú činnosť.

Každý zväz olympijského športu môže do JOT 2023 navrhnúť maximálne dvoch športovcov. Členovia JOT z predchádzajúceho ročníka neprechádzajú do ďalšieho ročníka automaticky. Do JOT 2023 je možné navrhnúť aj športovcov, ktorí boli do JOT zaradení v predchádzajúcom ročníku, ak spĺňajú stanovené podmienky.

Z prijatých žiadostí komisia pre rozvoj športu SOŠV na základe odborného posúdenia vyberie 20 športovcov, ktorí získajú v roku 2023 podporu vo výške 2 400 eur určenú na športovú prípravu. Okrem financií získajú aj ďalšie benefity.

Návrhy na zaradenie športovcov do JOT 2023 je možné predložiť do 1. novembra 2022 prostredníctvom formulára.

Návrh športovca do JOT 2023

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
kaufland
Partneri MOV
Mediálni partneri
Dodávatelia