Športové aktuality
3 min. čítania

Kompletné výsledky Slovákov na XII. EYOF v Utrechte

Mojmír Gaško

Atletika

dievčatá, finále kladivo (14 účastníčok): 13. Mäsiarová 41,21 m, rozbehy 400 m: Sameková 58,31 s. (5. miesto v rozbehu, ďalej nepostúpila), rozbehy 100 m: Ostrožlíková 12,61 s. (4. miesto v rozbehu, ďalej nepostúpila), skok do diaľky: Lipková 5,13 m (do finále nepostúpila), 100 m cez p.: Svrčková 14,96 s (do semifinále nepostúpila), 800 m: Štefundová 2,17.78 s (do semifinále nepostúpila) hod diskom (11): 11. Šlosárová 35,41 m, skok do výšky: Butkovská 1,62 (do finále nepostúpila), 200 m: Ostrožlíková 25,98 s (nepostúpila do semifinále), 1 500 m (14): 13. Malčeková 4,50.72 min, 400 m p.: 2. Pešková 1,00.68 min, vrh guľou (19): 11. Šlosárová 13,17 m, štafeta 4x100 m: Slovensko 47,81 (do finále nepostúpili),
chlapci, rozbehy 100 m: Pecko 11,43 s. (6. miesto v rozbehu, ďalej nepostúpil), rozbehy 400 m: Kučera 51,96 s. (5. miesto v rozbehu, ďalej nepostúpil), 200 m: Pecko 22,83 s (nepostúpil do semifinále), hod diskom (18): 7. Ženčár 52,14 m, vrh guľou (11): 7. Ženčár 16,36 m
 

Basketbal

dievčatá, základná skupina: Slovensko - Holandsko 58:72, Česko – Slovensko 65:51, Rusko – Slovensko 66:46, zápas o 5. – 8. miesto: Taliansko – Slovensko 58:57, zápas o 7. miesto: Slovensko – Belgicko 64:46
 

Cestná cyklistika

dievčatá, časovka 10 km (73): 56. Panáčková 15,07.13 m, cestné preteky s hromadným štartom (72): 47. Petra Panáčková 1,25.55,
chlapci, časovka 10 km (99): 68. Zimány 13,13.94 m, 76. Foltán 13,22.59 m, 84. Michalička 13,37,61 m, cestné preteky s hromadným štartom (88): 20. Foltán 1,52.44, 52. Zimány 1,52.56, 71. Michalička 1,54.55
 

Džudo

dievčatá, do 57 kg: Kanátová (bez umiestnenia),
chlapci, do 55 kg: Majer (bez umiestnenia), do 60 kg: Bežo (bez umiestnenia), do 66 kg (28): 7. Becík, do 73 kg: Štetiar (bez umiestnenia), do 81 kg: Hoferica (bez umiestnenia)
 

Gymnastika

dievčatá, viacboj (82): 32. Kalamárová, 44. Korpová (nepostúpili do finále), súťaž družstiev: 17. Slovensko
chlapci, viacboj (87): 58. Takáč 72,150 b, 66. Potančok 70,6 b (nepostúpili do finále)
 

Plávanie

dievčatá, 100 m v. sp. (29): 22. Mižúrová 1,01.68 s, 100m znak (26): 24. Böhmová 1,09.04 s, 200 m motýlik (14): 13. Šimovičová 2,43.94 s, 400 m pol. pret. (21): 14. Drábiková 5,15.30, 200 m prsia (25): 20. Drábiková 2,50.34 min, 200 m pol. p. (22): 17. Drábiková 2,30.49 min, 100 m prsia (29): 23. Pavlikovská 1,18.98, 100 m motýlik (20): 17. Šimovičová 1,08.81, 50 m v. sp. (25): 11. Mižúrová, 200 m znak (27): 17. Böhmová 2,28.38, 200 m v. sp. (21): 19. Šimovičová 2,12.04, štafeta 4x100 m pol. pret. (17): 17. Slovensko 4,43.85 (Böhmová, Šimovičová, Pavlikovská, Drábiková),
chlapci, 200 m v. sp. (32): 31. Smetana 2,05.10 s, 100 m prsia (29): 23. Ďurišin 1,07.83 s, 100 m motýlik (25): 15. Púchly 57,83 s, 400 m pol. pret. (26): 22. Fratrič 4,46.44 s, 50 m v. sp. (32): 9. Púchly 24,00 s, 200 m znak (24): 16. Světlík 2,10.50 min, štafeta 4x100 m pol. p. mix (19): 15. Slovensko (Světlík, Smetana, Pavlikovská, Mižúrová) 4,20.33 min, 100 m znak (26): 15. Svetlík 59,95 s, 200 m motýlik (23): 18. Fratrič 2,11.95, 100 m v. sp. (31): 18. Púchly 53,43, 200 m prsia (23): 18. Smetana 2,30.13, 200 m pol. p. (32): 16. Světlík 2,11.95, štafeta 4x100 m pol. p. (25): 20. Slovensko 4,01.21 (Světlík, Fratrič, Ďurišin, Púchly)
 

Tenis

dievčatá, dvojhra 1. kolo: Popovičová (Srb.) - Miháliková (SR) 1:6, 0:6, Gudmundsdottirová (Isl.) - Kužmová (SR) 2:6, 2:6, 2. kolo: Miháliková – Alvarezová (Špa.) 7:6, 6:4, Kužmová – Szymczuchová (Poľ.) 6:2, 6:2, 3. kolo: Kužmová – Bolkvadzeová (Gru.) 6:0, 6:4, Miháliková (SR) – Arnoldová (Švaj.) 6:3, 6:1, štvrťfinále: Miháliková (SR) – Wolfgruberová (Rak.) 6:4, 6:2, Kužmová (SR) – Castilleová (Fra.) 6:4, 6:2, semifinále dvojhry: Kužmová (SR) – Detiucová (Mol.) 7:5, 6:0, Kružková (Rus.) – Miháliková (SR) 5:7, 6:4, 6:2, súboj o 3. miesto: Miháliková (SR) – Detiucová (Mol.) 1:6, 2:6, finále: Kužmová (SR) – Kružková (Rus.) 6:3, 7:6, štvorhra, 2. kolo: Kužmová, Miháliková (SR) – Detiucová, Sosnovská (Mol.) 7:5, 6:3, štvrťfinále: Kužmová, Miháliková (SR) – Nyikosová, Wolfgruberová (Rak.) 6:3, 6:1, semifinále: Kužmová, Miháliková (SR) – Akhalkatsiová, Bolkvadzeová (Gruz.) 6:2, 6:3, finále: Kužmová, Miháliková (SR) – Gabricová, Wolffová (Nem.) 6:4, 6:2
chlapci, dvojhra 1. kolo: Yemer (SVE) - Líška (SR) 6:0, 6:1, Klein (SR) - Bartrina (Špan.) 3:6, 4:6, štvorhra, 1. kolo: Klein, Líška (SR) - Kačatrijan, Muradijan (ARM) 6:2, 6:0, 2. kolo: Balzerani, Valle (Tal.) – Klein, Liška (SR) 3:6, 4:6
Podujatia a športovci
p24
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Súvisiace

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV