Márius Fízeľ strieborný na European Open vo Varšave

Profile picture for user Pasuth
Peter
Pašuth
Márius Fizeľ (v bielom) počas finálového súboja na turnaji European Open vo Varšave.
EJF

Džudista Márius Fízeľ obsadil na turnaji European Open vo Varšave 2. priečku v kategórii nad 100 kg. Člen Dukly Banská Bystrica získal cenné body do olympijskej kvalifikácie pre Paríž 2024.

Fízeľ na ceste do finále zdolal postupne Estónca Priilina, Ukrajinca Kolesnyka a Poliaka Szczurkovského. V boji o zlato nestačil na Rumuna Mircea Croitora. V napínavom a vyrovnanom zápase sa podarila rumunskému džudistovi technika o soto gari a dal Slovákovi ippon.

Druhý slovenský zástupca Benjamín Maťašeje vo váhe do 100 kg prehral v druhom kole s Rakúšanom Böhlerom na ippon. Maťašeje, bývalý člen Juniorského olympijského tímu, sa na turnaji vrátil na tatami po zranení.