Športové aktuality
Video
2 min. čítania

Nádej pre šport: Samuel Zupko

Vďaka Nadácii SOŠV dostal boxer Samuel Zupko finančné prostriedky vo výške 2400 eur na napredovanie vo svojej športovej kariére. Pre Samuela a iné podporené deti zo sociálne znevýhodneného prostredia to znamená lepšiu prípravu, kvalitnejšie tréningy a väčšie šance na úspech v športe, ktorý milujú.

Samuel Zupko je 16-ročný boxer z Box klubu Ždaňa. S boxom začal pred deviatimi rokmi po vzore svojich bratov Matúša a Ondreja. Jeho najväčšími vzormi sú legendárni Muhammad Ali a Mike Tyson. Rodičia ho v jeho ceste za športovým snom podporujú, ako je v ich silách. Zaujímajú sa o jeho úspechy i šport. Financií však nazvyš nemajú, žijú skromných podmienkach a ich prioritou je zabezpečiť pre svoje deti teplé jedlo a strechu nad hlavou. Šport je pre nich luxus, ktorý si nemôžu dovoliť…

Vďaka grantu z Nadácie SOŠV dostal Samuel šancu. Týždenne odtrénuje 7,5 hodín a boxu venuje každú voľnú hodinu. Za sebou má úspechy v nižších vekových kategóriách na majstrovstvách Slovenska i na medzinárodných turnajoch. Finančný grant jeho tréner využil na pokrytie nákladov na cestovanie, ubytovanie, stravu, ale aj športovú výbavu.

Juniorský olympijský tím 2024
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV