Športové aktuality
2 min. čítania

Peter Sagan zdolal vo finiši v Monaku Pogačara a Cavendisha

Víťazné gesto Petra Sagana na Beking v Monaku.
Foto
X / BICISPORT

Peter Sagan triumfoval v nedeľu na 3. ročníku charitatívneho podujatia Beking v Monaku.

V záverečnom finiši zdolal trojnásobný majster sveta Slovinca Tadeja Pogačara, tretí preťal cieľovú pásku Brit Mark Cavendish.

„Bolo skvelé opäť pretekať s mojimi kolegami a priateľmi pred začiatkom novej kapitoly môjho života. Bolo to ako veľká párty a som rád, že všetci títo fanúšikovia a nadšenci prišli do Monaka, stráviť skvelý deň so svojimi rodinami. Beking je ešte mladé podujatie, ale ukazuje obrovský potenciál športu v jeho úlohe vychovávateľa a šíriteľa spoločenského povedomia. Ja som naozaj rád, že som sa mohol na tomto projekte podieľať,“ uviedol Sagan pre organizátorov podujatia.

Preteky sa začali a skončili v Port Hercule, ktorý bude v roku 2024 hostiť Tour de France. Trať bola dlhá približne 60 km a pozostávala zo 45 kôl po 1,3 km. Podujatie spája profesionálov, amatérov, mládež i deti a výťažok z neho putuje na charitatívne účely.

Sagan sa so svojou profesionálnou kariérou v cestnej cyklistike rozlúčil na októbrových pretekoch Tour de Vendee 9. miestom. Trojnásobný majster sveta by chcel štartovať na budúcoročných OH v Paríži v horskej cyklistike.

Podujatia a športovci
Juniorský olympijský tím 2024
2 percent nadacia

Súvisiace

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV