Športové aktuality
3 min. čítania

Ďalší diel súboja Vlhová – Shiffrinová v Killingtone pre Američanku

Petra Vlhová reaguje v cieli 2. kola slalomu Svetového pohára v americkom Killingtone.
Foto
TASR/AP

Petra Vlhová skončila na druhom mieste v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v americkom Killingtone. Na domácu víťazku Mikaelu Shiffrinovú stratila 33 stotín sekundy. Američanka si pripísala 90. triumf v prestížnom seriáli, čím zlepšila svoj rekord. Tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová (+1,37).

Vlhová vyrovnala svoje maximum z Killingtonu, v tomto americkom stredisku obsadila druhú priečku piatykrát v kariére a pripísala si 69. pódium vo SP. Slovenka sa posunula na priebežné druhé miesto v celkovom poradí a tretie v bodovaní disciplíny. Američanka svojím 55. triumfom v slalome potvrdila pozíciu líderky celkového poradia SP i priebežnej klasifikácie disciplíny.

Vlhová štartovala v prvom kole s číslom šesť a mala pomalší úvod ako Shiffrinová. Držala však rytmus a na druhom medzičase mala takmer rovnaký čas s Američankou. V strmine sa prezentovala typickým agresívnym štýlom, ale v závere stratila a zaradila sa na tretie miesto. Domáca päťnásobná víťazka nastúpila s trojkou a od prvých bránok sa dostala do ideálneho tempa. Pred druhým medzičasom mala menšie zaváhanie, no predviedla silný záver a na Lenu Dürrovú získala dve desatiny. Nemka predviedla dynamickú jazdu, problémy jej urobili len terénne nerovnosti. Blízko k pódiu boli aj Holdenerová a Popovičová. Ďalšie pretekárky už výrazne zaostávali.

V druhom kole chcela zaútočiť z priebežnej štvrtej pozície Holdenerová. Švajčiarka mala veľký náskok pred dovtedajšou líderkou Martou Rossettiovou z Talianska. Postupne však stratila rytmus, točila sa až pod bránou, ale v cieli jej to stačilo na priebežné prvé miesto. Vlhová chytila rytmus od prvých bránok a dostala sa do správneho tempa. Bez zaváhania zvládla aj strmú časť a v cieli mala viac ako sekundový náskok nad Holdenerovou. Dürrová mala k dobru len deväť stotín a už na druhom medzičase bola v červených číslach. Nemka mala problémy v závere a nestačilo jej to ani na pódium. Shiffrinová išla dostatočne rýchlo, zabrala na strmine a dosiahla šieste víťazstvo v Killingtone.

„Ďakujem fanúšikom, že boli veľmi hluční. Dodali mi energiu, ktorá mi veľmi pomohla k víťazstvu. Je to pre mňa špeciálny triumf na tomto mieste. Chcela som veľmi vyhrať a teším sa, že sa mi to podarilo. Verím, že to bola dobrá show pre divákov,“ uviedla pre televíziu FIS Shiffrinová, ktorá bola najrýchlejšia v oboch kolách.

Podujatia a športovci
Juniorský olympijský tím 2024
2 percent nadacia

Súvisiace

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV