Športové aktuality
2 min. čítania

Zápasník Tajmuraz Salkazanov získal miestenku do Paríža!

Voľnoštýliar Tajmuraz Salkazanov.
Foto
TASR/HINA

Slovenský zápasník Tajmuraz Salkazanov získal miestenku na olympijské hry do Paríža. Zaistil si ju v sobotu na turnaji svetovej olympijskej kvalifikácie v Istanbule, keď v semifinále kategórie do 74 kg zdolal domáceho Turka Sonera Demirtaša 4:2.

Salkazanov využil poslednú šancu pre slovenské zápasenie zaistiť si miestenku a pod piatimi kruhmi ho čaká premiéra. Nadviaže na Borisa Makojeva, ktorý sa predstavil v Tokiu taktiež vo voľnom štýle. Štvornásobný majster Európy sa stal 18. reprezentantom Slovenska, ktorý má istú účasť v Paríži.

Salkazanov si v prvom kole poradil s Arslanom Amanmyradovovovm z Turkmenistanu 11:0, v 2. kole mu veľké problémy nerobil ani Švajčiar Tobias Portmann, ktorého zdolal 10:0. Až vo štvrťfinále mal náročnejšieho súpera, Inda Džaidípa zdolal 3:0. V semifinále bol jeho súper tretí muž svetového rebríčka, no Turek výhodu domáceho prostredia nevyužil a postúpil Salkazanov, ktorému patrí v renkingu miesto číslo dva.

Zo zvyšných slovenských voľnoštýliarov zostal v hre o Paríž ešte Makojev. Žreb mu vo váhe do 86 kg už v 1. kole prisúdil úradujúceho majstra Európy Daurena Kuruglieva, ktorý sa minulý rok presunul z ruskej reprezentácie do gréckej a podľahol mu 0:4. Kurugliev však napokon miestenku na OH získal a potiahol tak slovenského reprezentanta do repasáže. Ak sa chce Makojev predstaviť na olympiáde druhýkrát za sebou, musí v nedeľu zdolať troch súperov. Prvým bude domáci Turek Osman Göčen.

Od Adama Jakšíka sa vo voľnoštýliarskej kategórii do 97 kg veľa nečakalo, stále iba 20-ročného zápasníka zdolal v 1. kole Murazi Mchedlidze reprezentujúci Ukrajinu 10:0. Na podujatí sa predstavila aj Zsuzsanna Molnárová v kategórii do 68 kg. V prvom vystúpení zdolala Albánku Albinu Drazhiovú 7:0, v 2. kole však nestačila na Lotyšku Elmu Zeidlereovú 3:4.

Podujatia a športovci
p24
Doprajte si výnimočný zážitok, do predaja idú ďalšie lístky na OH 2024

Súvisiace

Do olympijských hier v Paríži zostáva

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri MOV