Záverečný deň na XI. zimnom EYOF v Brašove: Na programe boli súťaže miešaných družstiev, zajtra odlieta slovenská výprava domov

Mojmír Gaško, tlačový atašé slovenskej výpravy
alt

Brašov 22. február (SOV – od tlačového atašé výpravy Mojmíra Gaška) – V posledný súťažný deň na XI. zimnom európskom olympijskom festivale v Rumunsku sa opäť predstavilo viacero našich športovcov. Biatlonisti, bežeckí a zjazdoví lyžiari súťažili v mixovaných štafetách, krasokorčuliari súťažili vo voľných programoch. Práve tam sa upierali azda najväčšie slovenské nádeje, keďže dva dni predtým skončil Marco Klepoch v krátkom programe na 7. mieste. Nanešťastie mu voľná jazda príliš nevyšla a po viacerých chybách skončil na celkovom 16. mieste. Na fotografii Jakuba Súkupa biatlonový areál v stredisku Fundata.

Nedarilo sa však ani ďalším Slovákom. V biatlonovej miešanej štafete štartovali Martina Luptovská, Nikola Lapinová, Peter Oravec a Simon Bartko. Po nie práve najšťastnejšej streľbe obsadilo naše družstvo 15. miesto spomedzi devätnástich štartujúcich krajín.

Ešte horší výsledok zaznamenali naši bežci na lyžiach. V miešanej štafete reprezentujúcej Slovensko štartovali Adrián Barbierik, Lucia Matušková, Martin DvorskýVeronika Beťková. S viac než 13 minútovou stratou na víťazný tím z Ruska obsadili naši športovci predposledné, 18. miesto.

Alpskí lyžiari dnes súťažili v paralelnom obrovskom slalome miešaných družstiev. Slováci však vypadli hneď v prvom kole a do ďalších bojov sa nedostali.

Najúspešnejším slovenským športovcom na mládežníkom podujatí bola šort trekárka Alica Porubská. Tá obsadila v troch súťažiach postupne 3., 6. a 7. miesto. XI. zimný EYOF dnes vyvrcholí záverečným ceremoniálom. Slovenská výprava odchádza v sobotu skoro ráno autobusom do Bukurešti, odkiaľ sa letecky presunie do Viedne a autobusom do Bratislavy.

VÝSLEDKY ZÁVEREČNÉHO DŇA XI. ZIMNÉHO EYOF V BRAŠOVE:

zjazdové lyžovanie – miešané družstvá, paralelný obrovský slalom: 1. Rakúsko, 2. Taliansko, 3. Švajčiarko,...Slovensko sa nekvalifikovalo do štvrťfinále

biatlon – miešané štafety (19): 1. Ukrajina (Merkušinová, Ničiporenková, Myhda, Ivko), 2. Nemecko, 3. Rakúsko,...15. Slovensko (Martina Luptovská, Nikola Lapinová, Peter Oravec, Simon Bartko)

beh na lyžiach – miešané štafety (19): 1. Rusko (Bakanov, Neprjajevová, Červoťkin, Sedová), 2. Nemecko, 3. Nórsko,...18. Slovensko (Adrián Barbierik, Lucia Matušková, Martin Dvorský, Veronika Beťková)

krasokorčuľovanie – chlapci, celkové poradie po krátkom a voľnom programe (19): 1. Piťkev (Rus,), 2. Paniot (Ukr.), 3. Tesson (fra.),...16. Marco Klepoch (SR)