Čcheng-tu 2025

12.
SH
Krajina
Dátum konania
-
Počet športov
35
Počet športovcov
5000

Čcheng-tu, 20-miliónové mesto na juhozápade Číny, je hlavným mestom provincie S'-čchuan a je známe svojou výskumnou základňou pre chov pandy veľkej.

Na TWG 2025 sa prvýkrát uplatnia usmernenia strategického dokumentu Medzinárodnej asociácie Svetových hier (IWGA) Rast k dokonalosti, ktorý bol prijatý v novembri 2020. Súťažiť sa bude v 35 športoch.

V strategickom dokumente Rast k dokonalosti sa stanovujú usmernenia týkajúce sa športového programu a počtu účastníkov. Maximálny povolený počet (vrátane športovcov a technických funkcionárov) pre športový program TWG 2025 a nasledujúcich sa zvýši zo 4 200 na 5 000. Štyri pätiny účastníkov nominujú členské federácie IWGA, o 400 rozhodnú usporiadatelia, ďalších 400 bude vybraných po konzultáciách s MOV a 200 účastníkov bude z radov zdravotne znevýhodnených športovcov.

V Čcheng-tu sa bude súťažiť v parašutizme, lukostreľbe, biliarde, boules, rýchlostnej kanoistike, tanečných  športoch, fistbale, florbale, frisbee, gymnastike, hádzanej, ju-jitsu, karate, kickboxe, korfbale, lakrose, záchranárskom plávaní, thajskom boxe, orientačnom behu, tlaku na lavičke, raketbale, korčuľovaní na kolieskových korčuliach, sambe, softbale, športovom lezení, squashi, preťahovaní lanom, plávaní s plutvami, vodnom lyžovaní a wakeboardingu, wu-šu, americkom futbale, cheerleadingu, triatlone, vodnom motorizme a v pararagby.

Exkluzívny partner
Generálni partneri
Hlavní partneri
Partneri
Partneri MOV