Členka MOV na Slovensku Danka Barteková pobeží v regióne Soči s olympijským ohňom

Bratislava 11. novembra (TASR) - Slovenská športová strelkyňa Danka Barteková absolvuje pred začiatkom zimných hier v Soči beh s olympijskou pochodňou. Členka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) pobeží s ohňom v regióne Soči predbežne od 4. do 7. februára, následne bude počas olympiády vykonávať činnosť pri volebnej kampani.

"Dostala som ponuku ako nová členka MOV. Hneď ako bolo jasné, že sa stanem členkou komisie športovcov, spolu s ďalšou trojicou - Francúzom Tonym Estanguetom, Austrálčanom Jamesom Tomkinsom a Kirsty Coventryovou zo Zimbabwe, dostali sme ponuku bežať s olympijským ohňom. Z nás všetkých nepobeží len Estanguet. Veľmi sa na to teším," uviedla pre TASR bronzová medailistka v skeete z londýnskej olympiády Danka Barteková.

Dvadsaťdeväťročná Slovenka odletí do Soči už 2. februára, keďže okrem bežeckej misie s pochodňou ju čakajú v dejisku hier aj ďalšie povinnosti spojené s členstvom v MOV. "Už 3. februára máme zasadnutie komisie športovcov a následne zasadnutie MOV. Počas olympiády sa budem podieľať na volebnej kampani všetkých kandidátov do komisie športovcov a budem nahovárať ľudí, aby volili," uviedla Barteková, ktorej štafeta s olympijským ohňom ešte nemá celkom presne určený čas: "Mala by som bežať niekedy v termíne od 4. do 7. februára. Bude to v regióne pri meste Soči. Malo by to byť krátko pred otváracím ceremoniálom."

Slovenská strelkyňa sa stala členkou komisie športovcov MOV v lete tohto roka. Okrem účinkovania na olympijských hrách sa tak zapojí aj do diania tých zimných. "Myslím, že len niekoľko Slovákov doteraz bežalo s olympijským ohňom. Teším sa na to, pretože neviem, či v budúcnosti budem mať ešte niekedy podobnú možnosť. Bežať s olympijským ohňom je veľká výsada, ktorú nedostane každý," dodala Danka Barteková.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím