Elene Kaliskej odhalili pamätnú tabuľu na SOŠ Drevárskej vo Zvolene

Momentka zo slávnostného aktu - zľava Ivan Čierny, Elena Kaliská a Anton Siekel. FOTO MÁRIA MRAČNOVÁZVOLEN 9. decembra (FAJ) – Dvojnásobná olympijské víťazka vo vodnom slalome z Atén 2004 a z Pekingu 2008 Elena Kaliská sa dočkala pocty vo svojom rodnom Zvolene. Na tamojšej Strednej odbornej škole drevárskej, ktorú v minulosti absolvovala, jej v piatok 8. decembra pri príležitosti osláv 95. výročia založenia školy odhalili pamätnú tabuľu.

 

Elene Kaliskej pri slávnostnom akte asistovali prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) Anton Siekel a predseda Združenia olympijských klubov (ZOK) SR Ivan Čierny, ktorý inicioval zhotovenie pamätnej tabule. Spolu s množstvom študentov aj bývalých absolventov škole sa na slávnostnom akte zúčastnili aj atletickí olympijskí víťazi Jozef Pribilinec a Matej Tóth, či exmajster Európy v atletike Pavol Blažek. Prítomní aj predsedovia olympijských klubov zo Žiliny a Bratislavy – Michal Staňo a Mária Mračnová, ktorí sa vo Zvolene zastavili cestou na valné zhromaždenie Združenia olympijských klubov v Lučenci.

Autor: (faja)

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím