Elene Kaliskej odhalili pamätnú tabuľu na SOŠ Drevárskej vo Zvolene

Momentka zo slávnostného aktu - zľava Ivan Čierny, Elena Kaliská a Anton Siekel. FOTO MÁRIA MRAČNOVÁZVOLEN 9. decembra (FAJ) – Dvojnásobná olympijské víťazka vo vodnom slalome z Atén 2004 a z Pekingu 2008 Elena Kaliská sa dočkala pocty vo svojom rodnom Zvolene. Na tamojšej Strednej odbornej škole drevárskej, ktorú v minulosti absolvovala, jej v piatok 8. decembra pri príležitosti osláv 95. výročia založenia školy odhalili pamätnú tabuľu.

 

Elene Kaliskej pri slávnostnom akte asistovali prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) Anton Siekel a predseda Združenia olympijských klubov (ZOK) SR Ivan Čierny, ktorý inicioval zhotovenie pamätnej tabule. Spolu s množstvom študentov aj bývalých absolventov škole sa na slávnostnom akte zúčastnili aj atletickí olympijskí víťazi Jozef Pribilinec a Matej Tóth, či exmajster Európy v atletike Pavol Blažek. Prítomní aj predsedovia olympijských klubov zo Žiliny a Bratislavy – Michal Staňo a Mária Mračnová, ktorí sa vo Zvolene zastavili cestou na valné zhromaždenie Združenia olympijských klubov v Lučenci.

Autor: (faja)

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X