Kuzminová vyhrala v Oberhofe ďalšie preteky SP!

Oberhof 4. januára (TASR) - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová zvíťazila vo 4. kole Svetového pohára v nemeckom Oberhofe, už po tretí raz v sezóne. V pretekoch na 7,5 km zanechala za sebou Fínku Kaisu Mäkäräinenovú až o 35,4 sekundy a Češku Veroniku Vítkovú o 40,1 s. V priebežnom hodnotení SP si Kuzminová po deviatich pretekoch upevnila svoje postavenie na čele priebežného hodnotenia.
 

Kuzminová momentálne jasne vyčnieva nad všetkými, v hodnotení SP si vytvorila náskok už 26 bodov pred Francúzkou Braisazovou. Veľká spokojnosť ovládla aj manžela a trénera Daniela Kuzmina. "Myslím si, že vianočné sústredenie v slovinskej Pokljuke sa nám vydarilo, Nasťa bola s deťmi, oddýchla si psychicky a celkove sa dobre naladila. Aj si solídne zatrénovala, bolo veľa snehu a využívala perfektne upravené trate. V podstate jej nič nechýbalo."
 

Daniel Kuzmin vyzdvihol jej súčasnú formu. "Je to biatlon, každé preteky spočívajú v harmónii streľby a behu. Podľa mňa na tie podmienky, aké boli, strieľala vynikajúco, som veľmi spokojný. Len jedna chybička na mojom názore nič nemení, celkovo vyznela veľmi dobre. Nasti sa príliš minulú sezónu neverilo, že sa do špičky vráti. Teraz má najlepšie roky, za sebou super tréningy so všetkým zabezpečením, tak, ako sme chceli, plán poplnila perfektne, bez nejakých nedostatkov. Nachádza sa v životnej forme. Formu treba udržať, no nerozprávame o tom, aby sme nič nezakríkli. Vidíme jasne, kam sme sa nasmerovali, určili sme si vysoké ciele a sme na dobrej ceste. Len by som chcel, aby sa na ňu nevytváral tlak, darí sa jej, vo 'sveťáku' vedie, treba si najmä túto pozíciu užiť, ostatné len príde."
 

Nasťa Kuzminová bola po víťazných pretekoch šťastná: "Ani neviem, čo k tomu povedať, tomu sa ťažko verí. Mala som obavy z počasia, aj som sa nachystala, že sa dosť potrápim. Sneženie však neprišlo, všetko sa stihlo načas a aj hmla nepadla nižšie a viditeľnosť na strelnici neklesla. Keď som netrafila tretí terč, len mi preblesklo, že nič to, treba pracovať ďalej, jedno zakolísanie ma od pódiového cieľa neodradilo. Možno mi to aj pomohlo, pretože som sa poriadne do behu oprela. Dôležitá bola stojka, po nej som už na trati letela a tempo udržala až do cieľa."
 

Pred sobotňajšími stíhacími pretekmi sa otvára pre Kuzminovú ďalšia veľká šanca naplno vyniknúť, náskok 35 sekúnd je výrazný. "Je to naozaj sľubné," dodala pre RTVS. "Len si treba udržať pokoj, neplašiť sa a náročnú trať bežecky zvládnuť tak, aby som aj dobre odstrieľala."
      
Výsledky pretekov SP v Oberhofe – 7,5 km: 1. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) 22:23,7 (1 tr. okr.), 2. Mäkäräinenová (Fín.) +35,4 (1), 3. Vítková (ČR) 40,1 (1), 4. Hildebrandová (Nem.) 47,0 (1), 5. Braisazová (Fr.) 53,4 (2), 6. Nowakowská (Poľ.) 1:07,6 (1). Priebežné hodnotenie SP (po 9 z 22 pretekov): 1. KUZMINOVÁ 362, 2. Braisazová 336, 3. Mäkäräinenová 335, 4. Herrmannová 276, 5. Wiererová 264, 6. Dahlmeierová 246, ... 41. Paulína FIALKOVÁ (SR) 58. Poradie SP v rýchlostných pretekoch (po 4 z 8): 1. KUZMINOVÁ 200, 2. Mäkäräinenová 157, 3. Braisazová 146, ... 50. P. FIALKOVÁ 18.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X