Na čele OV ZOH 2018 v Pjongčangu dočasne prezident KOV Kim Džung-haeng

Soul 23. júla (TASR) - Prezident Kórejského olympijského výboru (KOV) Kim Džung-haeng sa stal dočasným šéfom Organizačného výboru ZOH 2018 v Pjongčangu (POCOG). Vo funkcii nahradí Kima Džin-suna, ktorý na post v pondelok rezignoval. Svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že na úspešné zvládnutie záverečnej fázy príprav na hry je nutné zvoliť nové vedenie.

Za odstúpením Kima Džin-suna stáli podľa viacerých juhokórejských médií vládni funkcionári, ktorí neboli spokojní s úrovňou príprav. Hlavné problémy mali byť oneskorenie vo výstavbe rýchlokorčuliarskeho oválu a neschopnosť Kima pri rokovaniach so sponzorskými firmami.

Pôsobenie POCOG v posledných týždňoch posudzovala nezávislá audítorská firma. Výsledky auditu, ktorý prebiehal od konca mája do 11. júla a zameral sa najmä na tok financií a úroveň kvality manažmentu, by mali byť známe do troch mesiacov od jeho začatia.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri