Naša jediná krasokorčuliarka na ZOH v Soči Nicole Rajičová postúpila z krátkeho programu do voľných jázd v osobnom maxime

Soči 19. februára (TASR) - Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová postúpila zo stredajšieho krátkeho programu sólistiek na ZOH v Soči do štvrtkových voľných jázd. Iba 18-ročná debutantka pod piatimi olympijskými kruhmi predviedla v Korčuliarskom Paláci Ľadovec najlepší krátky program v kariére a už po odjazdení prvých trinástich krasokorčuliarok bolo jasné, že postup z 30-ky štartujúcich do elitnej 24-ky jej neutečie.
      
Pretekárka ŠKP Bratislava, ktorá je ale rodáčka z USA, kde aj trénuje, dostala od rozhodcov za jej program na hudbu Papa Can You Hear Me od Michela Legranda 49,80 bodov, čím si o 0,80 bodu vylepšila osobné maximum z tohtoročných ME v Budapešti, kde skončila 17.
      
Na úvod jej výborne vyšla kombinácia trojitého lutza a dvojitého tulupa, excelentný bol aj trojitý salchow. Keď sa jej podaril aj dvojitý axel bolo jasné, že sa jej môže podariť naplniť postupový cieľ, s ktorým išla do KP. A známka od arbitrov to aj potvrdila už po odjazdení prvých trinástich sólistiek.
      
Majsterka Slovenska na rok 2013 tak vylepší zápis krajanky Ivany Reitmayerovej zo ZOH vo Vancouveri, ktorej sa nepodarilo postúpiť do finále a skončila na konečnom 28. mieste. Najlepší výsledok na zimnej olympiáde v súťaži žien dosiahla v ére samostatnosti Zuzana Babiaková, za slobodna Paurová, ktorá bola 21. v Salt Lake City 2002. Rajičová tak bude mať šancu jej umiestnenie ešte vylepšiť. Vo voľnej jazde má pripravené Tango Amore od hudobníka a huslistu Edvina Martona.
      
Zverenka trénera Igora Krokavca išla v rozjazde aj s obhajkyňou olympijského zlata Yu Na Kim z Kórejskej republiky. So žrebom v KP vyjadrila pre TASR ešte pred pretekmi spokojnosť, keďže ju tešila jej "šťastná trinástka". Predviedla o čosi náročnejší program ako na januárovom šampionáte v Budapešti, kde bola pod tlakom, pretože musela plniť nominačné kritériá Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu. Ten zmenil pôvodné rozhodnutie o Rajičovej nominácii a výkonnému výboru Slovenského olympijského výboru (VV SOV) navrhol na účasť Moniku Simančíkovú, ktorá pred rokom na majstrovstvách sveta v Kanade olympijskú miestenku pre SR vybojovala. VV SOV však zmenu neakceptoval a potvrdil pôvodnú nomináciu Rajičovej.

Výsledky - ženy - krátky program:
1. Na Kim (Kór.rep.) 74,92 bodov, 2. Sotnikovová (Rus.) 74,64, 3. Kostnerová (Tal.) 74,12, ... 21. Nicole RAJIČOVÁ (SR) 49,80© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím