Popredný rozhlasový športový reportér Stanislav Dutka má sedemdesiat!

Jubilant Stanislav Dutka.po tohtoročnom obdržaní Ceny Gabriela Zelenaya. FOTO TASR/MARTIN BAUMANNBRATISLAVA 24. decembra (SOV) – Presne na Štedrý deň oslavuje 70. narodeniny popredný rozhlasový športový reportér Stanislav Dutka. Rodák z Ružomberka patrí medzi rozhlasové legendy, veď jeho hlas poznajú rozhlasoví poslucháči už 50 rokov!

 

V Čs. rozhlase na Slovensku pôsobil Stanislav Dutka od roku 1967, najprv v štúdiu v Banskej Bystrici, od roku 1972 v Bratislave. Dvadsať rokov (1972 – 1992) viedol športovú redakciu Čs. rozhlasu v Bratislave, kde pod jeho vedením pôsobili také reportérske legendy, ako Gabo Zelenay, Rudolf Gallo, Oskar Mana či Mária Zavarská. Po následnej dvojročnej prestávke sa na toto pracovisko vrátil a externe ešte dnes reportuje pre Slovenský rozhlas ako dôchodca.

 

Reportérsky sa Stanislav Dutka špecializoval sa predovšetkým na futbal. Reportoval napríklad z ME 1976 v Juhoslávii, kde tím ČSSR získal zlaté medaily. Ako reportér pôsobil aj na štyroch svetových šampionátoch vo futbale (Španielsko 1982, Mexiko 1986, Taliansko 1990, JAR 2010). Dlhé roky sa však venoval aj atletike a ďalším športom.

 

Významné bolo aj Dutkovo reportérske pôsobenie spolu na siedmich hrách olympiády (Montreal 1976, Moskva 1980, Barcelona 1992, Atlanta 1996, Sydney 2000, Atény 2004, Peking 2008).

 

Rozhlas udelil Stanislavovi Dutkovi Zlatý mikrofón a Slovenský futbalový zväz Cenu fair play Ivana Chodáka. Od Únie Slovenských novinárov dostal tohto roku Cenu Gabriela Zelenaya. Slovenský olympijský výbor ho ocenil Bronzovými kruhmi SOV (2010), dostal aj Čestné uznanie KFP SOV za propagáciu fair play a za celoživotné novinárske pôsobenie od SOV v roku 2014 Cenu Mira Procházku.

 

Slovenský olympijský výbor jubilantovi srdečne blahoželá!

Autor: (sou)

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X