Rusko vyzvalo na ignoráciu mailov s teroristickými hrozbami

Moskva 23. januára (TASR) - Rusko vo štvrtok vyzvalo ostatné krajiny, aby ignorovali maily a listy s teroristickými hrozbami pred ZOH v Soči. Varovania označili ruskí funkcionári za falošné, informovala agentúra Reuters.

Viaceré národné olympijské výbory vrátane slovenského dostali v stredu výstražný mail s teroristickými hrozbami. Ako prvý na túto skutočnosť upozornil maďarský výbor, následne slovinský. Mail s rovnakým obsahom dostali rakúsky, taliansky a nemecký výbor i Olympijský výbor USA.

"Myslím si, že je to provokácia a odporúčame, aby tomu naši kolegovia z ostatných krajín nevenovali pozornosť," povedal na tlačovej konferencii šéf Ruského olympijského výboru Alexander Žukov.

Predstavitelia MOV celú záležitosť už predtým komentovali krátkym vyhlásením, že mail nepredstavuje hrozbu, resp. že bezpečnosť v žiadnom prípade nepodcenia. "MOV berie bezpečnostné riziká veľmi vážne, no v tomto prípade zrejme nejde o reálnu hrozbu," citovala zo stanoviska agentúra DPA.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím