Rusko vyzvalo na ignoráciu mailov s teroristickými hrozbami

Moskva 23. januára (TASR) - Rusko vo štvrtok vyzvalo ostatné krajiny, aby ignorovali maily a listy s teroristickými hrozbami pred ZOH v Soči. Varovania označili ruskí funkcionári za falošné, informovala agentúra Reuters.

Viaceré národné olympijské výbory vrátane slovenského dostali v stredu výstražný mail s teroristickými hrozbami. Ako prvý na túto skutočnosť upozornil maďarský výbor, následne slovinský. Mail s rovnakým obsahom dostali rakúsky, taliansky a nemecký výbor i Olympijský výbor USA.

"Myslím si, že je to provokácia a odporúčame, aby tomu naši kolegovia z ostatných krajín nevenovali pozornosť," povedal na tlačovej konferencii šéf Ruského olympijského výboru Alexander Žukov.

Predstavitelia MOV celú záležitosť už predtým komentovali krátkym vyhlásením, že mail nepredstavuje hrozbu, resp. že bezpečnosť v žiadnom prípade nepodcenia. "MOV berie bezpečnostné riziká veľmi vážne, no v tomto prípade zrejme nejde o reálnu hrozbu," citovala zo stanoviska agentúra DPA.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri