Slovenský olympijský výbor na Fashion Show predstavil kolekciu oblečenia pre našu výpravu na ZOH v Pjongčangu

Účastníkom Fashion Show sa na úvod prihovoril juhokórejský veľvyslanec v SR Li Taero. FOTO JÁN SÚKUPBRATISLAVA 20. novembra (SOV) - V pondelok 20. novembra mala slovenská verejnosť možnosť spoznať oficiálne oblečenie našej olympijskej výpravy do Pjongčangu. Slovenský olympijský výbor ho 81 dní pred ZOH predviedol na Fashion Show v bratislavskom hoteli NH Gate One.

 

Módnu prehliadku, ktorú spestrilo spevácke vystúpenie Dary Rolins, sledovali zhruba dve stovky hostí a zástupcov médií. Juhokórejský veľvyslanec v SR Li Taero sa im na úvod prihovoril najprv lámanou slovenčinou, potom v angličtine vyjadril túžbu jeho vlasti na týchto hrách dokázať, že ZOH už nie sú spojené len s Európou či Severnou Amerikou, ale sú celosvetovou udalosťou, ktorá skutočne spojí celý svet. „Verím, že zimné olympijské hry v PyeongChangu otvoria nové olympijské horizonty,“ zakončil, narážajúc na heslo, s ktorým sa Pjongčang uchádzal o ZOH 2018.

 

Prezident Anton Siekel odpovedá na otázku moderátorky Oľgy Hamadejovej, vľavo Roman Buček. FOTO JÁN SÚKUPO slovenských prípravách na februárové ZOH zase hovorili prezident SOV Anton Siekel a designovaný šéf výpravy, športový riaditeľ SOV Roman Buček. Anton Siekel si najviac sľubuje od výkonov zjazdárok Petry Vlhovej a Veroniky Velez Zuzulovej, ktorá je zatiaľ v rekonvalescencii, biatlonistky Anastasia Kuzminovej a od tímu hokejistov. Roman Buček nechcel hovoriť o medailových vyhliadkach, ale vyjadril nádej, že väčšina našich športovcov predvedie na olympiáde výkony na hranici svojich možností.

 

SOV zatiaľ predbežne kalkuluje s tým, že kvalifikačné kritériá by mohlo splniť približne 54 slovenských športovcov. Zatiaľ je istá naša účasť v šiestich z celkove 15 športových odvetví v programe ZOH (v behu na lyžiach, alpskom lyžovaní, biatlone, sánkovaní, ľadovom hokeji a v krasokorčuľovaní), šancu na postup majú naši športovci ešte v ďalších štyroch odvetviach (v akrobatickom lyžovaní, snoubordingu, bobovom športe a v šorttreku).

 

Pohľad do zaplnenej kongresovej sály hotela NH Gate One. FOTO JÁN SÚKUPCelkove by v Pjongčangu malo súťažiť viac než tritisíc športovcov z vyše 90 krajín sveta, nastúpia v rekordnom počte 102 disciplín. Väčšina z nich bude mať svoje športovisko v blízkosti jednej z dvoch olympijských dedín (excentricky sú položené len dve športoviská). Organizátori v tejto súvislosti hovoria o najkompaktnejších zimných hrách v histórii.

 

Moderátorka Oľga Hamadejová v úvodnej oficiálnejšej časti upriamila pozornosť aj na blížiace sa 25. výročie ustanovenia Slovenského olympijského výboru, ktoré si SOV pripomenie na slávnostnom zhromaždení na deň presne v deň jubilea – 19. decembra 2017. Najväčšia pozornosť však pochopiteľne patrila samotnej olympijskej kolekcii, predvádzanej modelmi a modelkami.

 

Oficiálnym dodávateľom olympijského oblečenia je už od roku 2015 britská spoločnosť Regatta - generálny partner SOV. Oblečenie od nej nesie obchodnú značku Dare2b. Zimná kolekcia oblečenia na ZOH v Pjongčangu bola vyberaná z prémiovej predajnej kolekcie jeseň/zima 2017 - 2018. Farebne je ladená do sivých, čiernych, bielych a červených odtieňov. Čičmiansky vzor je decentne zakomponovaný v potlači na niektorých artikloch.

 


Nosnými prvkami voľnočasovej kolekcie so značkou Dare2b je nástupový set, zložený zo zimnej vetrovky a otepľovačiek a slovenská výprava sa v nich predstaví  na otváracom a záverečnom ceremoniáli. Bohatú kolekciu dotvárajú stredné vrstvy páperových vetroviek a štýlových čiernych búnd z neoprénu s imitáciami kože. Klasickými doplnkami kolekcie sú pohodlná tepláková súprava, tenšie zimné nohavice, trojset funkčných rolákov, termo bielizeň, tričko s krátkym rukávom, čiapka, rukavice a dva páry zimných topánok.

 

Jednotlivé súčasti olympijského oblečenia našej výpravy dodali aj ďalšie firmy. Kvalitná obuv pochádza z produkcie firmy Gabor – tradičného dodávateľa SOV. Topánky od Gabora nosia slovenskí olympionici už od OH 2000 v Sydney.


Veľmi viditeľné sú pletené výrobky od spoločnosti SportCool - svetre, vesty, čiapky, šály, rukavice, čiapky, čelenky a multifunkčné šály, ktorým dominuje obľúbený čičmiansky vzor. Všetky funkčné výrobky sú určené na športové aktivity, keďže sú vyrobené z materiálu priamo vyvinutého na tieto účely. V chladnom horskom prostredí Pjongčangu ich slovenskí olympionici určite ocenia.

 

Čičmiansky ornament zdobia aj ponožky Šampiónky v troch farbách od dizajnérskej značky Puojd. Olympijskú kolekciu oblečenia dopĺňajú kompresné podkolienky s unikátnym národným dizajnom od športovej značky Royal Bay.

 

Batožinu do Pjongčangu si naši olympionici zabalia do kufrov, cestovných tašiek a ruksakov značky Samsonite od spoločnosti Samdex.

 

Zo športovcov, ktorí sa pripravujú na ZOH v Pjongčangu, sa vzhľadom na už rozbehnutú zimnú sezónu na Fashion Show nezúčastnil žiadny. Prišli však dvaja bývalí olympionici, ktorých SOV do Pjongčangu vybral ako ambasádorov našej výpravy – trojnásobný účastník ZOH v biatlone a bronzový medailista z Vancouvru 2010 Pavol Hurajt a brankárka tímu hokejistiek SR vo Vancouvri Zuzana Tomčíková.

 

"Myslím si, že táto kolekcia vyšla výborne a chlapci aj dievčatá budú na zimných olympijských hrách vyzerať veľmi pekne. Mám zopár kúskov, na ktoré sa veľmi teším, že si ich budem môcť obliecť. Čiapka a rukavice s čičmianskym vzorom sú veľmi pekné a kultúrne, je to taká tradícia. Páči sa mi, ako je zakomponovaná červená, budeme v nej trošku svietiť," uviedla pre TASR Zuzana Tomčíková.

Autor: Ľubomír Souček

XXIII. ZIMNÉ OLYMPIJSKÉ HRY PJONGČANG 2018 (9. – 28. februára 2018)

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Vlastné nastavenie cookies.
      Súhlasím X