Slovenský olympijský výbor na Fashion Show predstavil kolekciu oblečenia pre našu výpravu na ZOH v Pjongčangu

Účastníkom Fashion Show sa na úvod prihovoril juhokórejský veľvyslanec v SR Li Taero. FOTO JÁN SÚKUPBRATISLAVA 20. novembra (SOV) - V pondelok 20. novembra mala slovenská verejnosť možnosť spoznať oficiálne oblečenie našej olympijskej výpravy do Pjongčangu. Slovenský olympijský výbor ho 81 dní pred ZOH predviedol na Fashion Show v bratislavskom hoteli NH Gate One.

 

Módnu prehliadku, ktorú spestrilo spevácke vystúpenie Dary Rolins, sledovali zhruba dve stovky hostí a zástupcov médií. Juhokórejský veľvyslanec v SR Li Taero sa im na úvod prihovoril najprv lámanou slovenčinou, potom v angličtine vyjadril túžbu jeho vlasti na týchto hrách dokázať, že ZOH už nie sú spojené len s Európou či Severnou Amerikou, ale sú celosvetovou udalosťou, ktorá skutočne spojí celý svet. „Verím, že zimné olympijské hry v PyeongChangu otvoria nové olympijské horizonty,“ zakončil, narážajúc na heslo, s ktorým sa Pjongčang uchádzal o ZOH 2018.

 

Prezident Anton Siekel odpovedá na otázku moderátorky Oľgy Hamadejovej, vľavo Roman Buček. FOTO JÁN SÚKUPO slovenských prípravách na februárové ZOH zase hovorili prezident SOV Anton Siekel a designovaný šéf výpravy, športový riaditeľ SOV Roman Buček. Anton Siekel si najviac sľubuje od výkonov zjazdárok Petry Vlhovej a Veroniky Velez Zuzulovej, ktorá je zatiaľ v rekonvalescencii, biatlonistky Anastasia Kuzminovej a od tímu hokejistov. Roman Buček nechcel hovoriť o medailových vyhliadkach, ale vyjadril nádej, že väčšina našich športovcov predvedie na olympiáde výkony na hranici svojich možností.

 

SOV zatiaľ predbežne kalkuluje s tým, že kvalifikačné kritériá by mohlo splniť približne 54 slovenských športovcov. Zatiaľ je istá naša účasť v šiestich z celkove 15 športových odvetví v programe ZOH (v behu na lyžiach, alpskom lyžovaní, biatlone, sánkovaní, ľadovom hokeji a v krasokorčuľovaní), šancu na postup majú naši športovci ešte v ďalších štyroch odvetviach (v akrobatickom lyžovaní, snoubordingu, bobovom športe a v šorttreku).

 

Pohľad do zaplnenej kongresovej sály hotela NH Gate One. FOTO JÁN SÚKUPCelkove by v Pjongčangu malo súťažiť viac než tritisíc športovcov z vyše 90 krajín sveta, nastúpia v rekordnom počte 102 disciplín. Väčšina z nich bude mať svoje športovisko v blízkosti jednej z dvoch olympijských dedín (excentricky sú položené len dve športoviská). Organizátori v tejto súvislosti hovoria o najkompaktnejších zimných hrách v histórii.

 

Moderátorka Oľga Hamadejová v úvodnej oficiálnejšej časti upriamila pozornosť aj na blížiace sa 25. výročie ustanovenia Slovenského olympijského výboru, ktoré si SOV pripomenie na slávnostnom zhromaždení na deň presne v deň jubilea – 19. decembra 2017. Najväčšia pozornosť však pochopiteľne patrila samotnej olympijskej kolekcii, predvádzanej modelmi a modelkami.

 

Oficiálnym dodávateľom olympijského oblečenia je už od roku 2015 britská spoločnosť Regatta - generálny partner SOV. Oblečenie od nej nesie obchodnú značku Dare2b. Zimná kolekcia oblečenia na ZOH v Pjongčangu bola vyberaná z prémiovej predajnej kolekcie jeseň/zima 2017 - 2018. Farebne je ladená do sivých, čiernych, bielych a červených odtieňov. Čičmiansky vzor je decentne zakomponovaný v potlači na niektorých artikloch.

 


Nosnými prvkami voľnočasovej kolekcie so značkou Dare2b je nástupový set, zložený zo zimnej vetrovky a otepľovačiek a slovenská výprava sa v nich predstaví  na otváracom a záverečnom ceremoniáli. Bohatú kolekciu dotvárajú stredné vrstvy páperových vetroviek a štýlových čiernych búnd z neoprénu s imitáciami kože. Klasickými doplnkami kolekcie sú pohodlná tepláková súprava, tenšie zimné nohavice, trojset funkčných rolákov, termo bielizeň, tričko s krátkym rukávom, čiapka, rukavice a dva páry zimných topánok.

 

Jednotlivé súčasti olympijského oblečenia našej výpravy dodali aj ďalšie firmy. Kvalitná obuv pochádza z produkcie firmy Gabor – tradičného dodávateľa SOV. Topánky od Gabora nosia slovenskí olympionici už od OH 2000 v Sydney.


Veľmi viditeľné sú pletené výrobky od spoločnosti SportCool - svetre, vesty, čiapky, šály, rukavice, čiapky, čelenky a multifunkčné šály, ktorým dominuje obľúbený čičmiansky vzor. Všetky funkčné výrobky sú určené na športové aktivity, keďže sú vyrobené z materiálu priamo vyvinutého na tieto účely. V chladnom horskom prostredí Pjongčangu ich slovenskí olympionici určite ocenia.

 

Čičmiansky ornament zdobia aj ponožky Šampiónky v troch farbách od dizajnérskej značky Puojd. Olympijskú kolekciu oblečenia dopĺňajú kompresné podkolienky s unikátnym národným dizajnom od športovej značky Royal Bay.

 

Batožinu do Pjongčangu si naši olympionici zabalia do kufrov, cestovných tašiek a ruksakov značky Samsonite od spoločnosti Samdex.

 

Zo športovcov, ktorí sa pripravujú na ZOH v Pjongčangu, sa vzhľadom na už rozbehnutú zimnú sezónu na Fashion Show nezúčastnil žiadny. Prišli však dvaja bývalí olympionici, ktorých SOV do Pjongčangu vybral ako ambasádorov našej výpravy – trojnásobný účastník ZOH v biatlone a bronzový medailista z Vancouvru 2010 Pavol Hurajt a brankárka tímu hokejistiek SR vo Vancouvri Zuzana Tomčíková.

 

"Myslím si, že táto kolekcia vyšla výborne a chlapci aj dievčatá budú na zimných olympijských hrách vyzerať veľmi pekne. Mám zopár kúskov, na ktoré sa veľmi teším, že si ich budem môcť obliecť. Čiapka a rukavice s čičmianskym vzorom sú veľmi pekné a kultúrne, je to taká tradícia. Páči sa mi, ako je zakomponovaná červená, budeme v nej trošku svietiť," uviedla pre TASR Zuzana Tomčíková.

Autor: Ľubomír Souček

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím