Sumár finálových výsledkov 11. dňa ZOH v Soči

V UTOROK 18. februára sa na XXII. ZOH 2014 v Soči konalO 7 finálovÝCH disciplín.


Snoubording - snoubordkros, muži:
1. Pierre Vaultier (Fr.), 2. Nikolaj Oljunin (Rus.), 3. Alex Deibold (USA).

Zjazdové lyžovanie - obrovský slalom, ženy:
1. Tina Mazeová (Slov.), 2. Anna Fenningerová (Rak.), 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.),...24. Petra VLHOVÁ (SR), 38. Barbara KANTOROVÁ (SR), 45. Barbora LUKÁČOVÁ (SR), Kristína SAALOVÁ (SR) nedokončila 1. kolo.

Biatlon - preteky s hromadným štartom mužov na 15 km:
1. Emil Hegle Svendsen (Nór.), 2. Martin Fourcade (Fr.), 3. Ondřej Moravec (ČR), ...15. Matej Kazár (SR).

Šortrek - štafeta žien na 3000 m:
1. Kórejská republika (Čo Ha-Ri, Kim Alang, Park Seung-Hi, Šim Suk Hee), 2. Kanada (Marie-Eve Droletová, Jessica Hewittová, Valerie Maltaisová, Marianne St-Gelaisová), 3. Taliansko (Arianna Fontanová, Lucia Perettiová, Martina Valcepinová, Elena Vivianiová).

Severská kombinácia - výsledky druhej individuálnej súťaže v severskej kombinácii:
1. Jörgen Graabak (Nór.), 2. Magnus Moan (Nór.), 3. Fabian Riessle (Nem.).

Rýchlokorčuľovanie - muži na 10.000 m:
1. Jorrit Bergsma, 2. Sven Kramer, 3. Bob de Jong (všetci Hol.).

Akrobatické lyžovanie - U-rampa, muži:
1. David Wise (USA), 2. Mike Riddle (Kan.), 3. Kevin Rolland (Fr.).


Medailová bilancia krajín po utorkových disciplínach (po 67 z celkových 98):

                            zlato    striebro   bronz   spolu
      
      1. Nemecko              8        3        4       15
      2. Nórsko               7        4        7       18
      3. Holandsko            6        6        8       20
      4. USA                  6        4       10       20
      5. Rusko                5        8        6       19
      6. Švajčiarsko          5        2        1        8
      7. Bielorusko           5        0        1        6
      8. Kanada               4        9        4       17
      9. Poľsko               4        0        0        4
      10. Čína                3        2        1        6
      11. Francúzsko          3        1        5        9
      12. Rakúsko             2        6        1        9
      13. Švédsko             2        5        2        9
      14. Slovinsko           2        1        3        6
      15. Kórejská rep.       2        1        1        4
      16. Japonsko            1        3        2        6
        . Česko               1        3        2        6
      18. Veľká Británia      1        0        1        2
      19. SLOVENSKO           1        0        0        1
      20. Taliansko           0        2        4        6
      21. Austrália           0        2        1        3
      22. Fínsko              0        2        0        2
      23. Lotyšsko            0        1        2        3
      24. Chorvátsko          0        1        0        1
      25. Kazachstan          0        0        1        1
        . Ukrajina            0        0        1        1



© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

    Generálni partneri

      Hlavní partneri

        Partner

        Dodávatelia

          Mediálni partneri

            Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
            Viac informácií...
            Súhlasím