V Pliešovciach sa konal ôsmy ročník Žiackej olympiády mikroregiónu aj za účasti trojnásobného olympionika Mateja Tótha

PLIEŠOVCE 30. máj - Dňa 30.5.2014 sa uskutočnil ôsmy ročník Žiackej olympiády mikroregiónu Pliešovská kotlina. Zúčastnili sa na nej žiaci z obcí: Babiná, Breziny, Bzovská Lehôtka, Dobrá Niva, Podzámčok, Pliešovce a Sása. 

Tento ročník sa konal na športoviskách obce Pliešovce a ZŠ s MŠ Pliešovce. Úvodný ceremoniál začal veľkolepým nástupom mladých športových reprezentantov obcí v jednotných farebných tričkách, ktorých viedol starosta
obce. Olympijskú vlajku vztyčovali úspešní športoví reprezentanti ZŠ s MŠ Pliešovce. Nechýbal ani olympijsky oheň, ktorý na štadión priniesli jednotliví zástupcovia obcí. Posledný úsek ohňového posolstva mali v rukách bývalá žiačka školy, čerstvá absolventka Športového gymnázia v Banskej Bystrici, niekoľkonásobná majsterka Slovenska v skoku do diaľky Katarína Kuštárová a trojnásobý olympionik chodec Matej Tóth, ktorý bol naším vzácnym hosťom.

Po krátkom programe sa rozbehli samotné športové súťaže v behu, skoku, hode a v kolektívnych športoch – volejbal, vybíjaná a minifutbal. Počasie síce športovcom neprialo, no napriek tomu podali vynikajúce výkony a v záverečnom vyhodnotení sa mnohí mohli pochváliť aj dvoma zlatými medailami.

Aj v tomto ročníku sa podarilo organizátorom naplniť prvotnú myšlienku vzniku žiackej olympiády - motivovať deti k športovým aktivitám. Pridanou hodnotou bolo vzájomné spoznávanie sa v rámci obcí mikroregiónu Pliešovská kotlina. Na organizácii podujatia sa spolupodieľal aj Banskobystrický samosprávny kraj.

Fotogaléria k článku

Autor: Imrich Kováč

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri