V slalome SP v Semmeringu Velez Zuzulová opäť druhá za Shiffrinovou

Najlepšia trojica vo večernom slalome SP v Semmeringu - zľava druhá Velez Zuzulová, prvá Shiffrinová a tretia Holdenerová. FOTO ĽUBOMÍR SOUČEK, SemmeringSemmering 29. decembra (TASR) – Slovenská zjazdárka Veronika Velez Zuzulová obsadila druhé miesto vo štvrtkovom večernom slalome Svetového pohára. V rakúskom Semmeringu zaostala za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 64 stotín sekundy a tretíkrát za sebou tak skončila na striebornej priečke.  Zakaždým nestačila iba na suverénku disciplíny Shiffrinovú, ktorá ovládla všetky štyri slalomy sezóny a celkovo už rekordných dvanásť v rade. Zopakovalo sa pódium z predchádzajúcich dvoch slalomov, keď tretie miesto opäť patrilo Švajčiarke Wendy Holdenerovej (+1,54).

Shiffrinová v Semmeringu skompletizovala víťazný hetrik, keď v predošlých dvoch dňoch dominovala v obrovských slalomoch. Stala sa tak prvou lyžiarkou od roku 1989, ktorá dokázala na jednom svahu vyhrať tri točivé súťaže počas troch dní, pred 27 rokmi sa to podarilo legendárnej Švajčiarke Vreni Schneiderovej. Američanka zvýšila svoj náskok na čele celkového poradia prestížneho seriálu i slalomu.

Veronika Velez Zuzulová po pretekoch v debate so slovenskými novinármi. FOTO ĽUBOMÍR SOUČEK, SemmeringVelez Zuzulovej vyšlo 1. kolo, keď predviedla plynulú jazdu bez výraznejších komplikácií a ako jediná zo štartového poľa sa dokázala priblížiť Shiffrinovej. Stratila na ňu iba deväť stotín sekundy a mohla tak pomýšľať na najvyššie méty. "Pocit som nemala veľmi dobrý. Myslím si, že trať bola postavená dobre, nebolo to veľmi zákerné kolo. V druhom sa musím poponáhľať," povedala Velez Zuzulová. V druhom kole ešte vygradovala svoj výkon, od prvej bránky našla rytmus a podporovaná početným slovenským publikom predviedla výbornú jazdu. V cieli mala na dovtedy vedúcu Holdenerovú k dobru 90 stotín a hodila tak rukavicu Shiffrinovej. Lenže slalomová kráľovná potvrdila svoje výsostné postavenie. Opäť sa síce nevyhla zaváhaniam, napriek tomu dominovala medzi bránkami a Slovenke nadelila v súčte oboch kôl 64 stotín.

"V niektorých pasážach som mohla ísť lepšie. Som hladná po zdolaní Shiffrinovej, budem na tom ďalej pracovať. Obľubujem preteky v Rakúsku, tunajší ľudia majú radi lyžovanie, takže zakaždým utvoria výbornú atmosféru. Aj zo Slovenska prišlo veľa fanúšikov, keďže to nemajú ďaleko," vravela po druhom kole Velez Zuzulová, ktorá si upevnila druhé miesto v renkingu svetového slalom. Vo svojej kariére nazbierala už 63 umiestení v prvej desiatke pretekov SP, z toho 28 pódiových. V priebežnom poradí disciplíny stráca z druhého miesta na Shiffrinovú 110 bodov, Vlhová je piata.

Druhá Slovenka na štarte Petra Vlhová po chybe v 1. kole nabrala vyše päťsekundovú stratu a nepostúpila do 2. kola. "Trocha sa menil sneh, nepostrážila som si vnútornú lyžu a podkĺzlo ma, išla som neskoro a spravila som ďalšiu chybu. Neviem presne, čo sa stalo, potom som už išla iba na dojazd. Vedela som, že prišlo veľmi veľa ľudí zo Slovenska, chcela som dôjsť do cieľa, aj keď strata bola veľká. Nič sa nedá robiť," povedala.

Výsledky slalomu SP v Semmeringu: 1. Shiffrinová (USA) 1:40,06 min., 2. Veronika VELEZ ZUZULOVÁ (SR) +0,64, 3. Holdenerová (Švajč.) +1,54, 4. N. Lösethová (Nór.) +1,99, 5. Schildová (Rak.) +2,01, 6. Strachová (ČR) +2,06. Celkové poradie SP (po 15 z 37 súťaží): 1. Shiffrinová 798, 2. Gutová (Švajč.) 583, 3. Štuhecová (Slovin.) 495, 4. Goggiová (Tal.) 467, 5. Worleyová (Fr.) 463, 6. Weiratherová (Licht.) 367, ..., 9. VELEZ ZUZULOVÁ 290, 10. Petra VLHOVÁ 254. Priebežné poradie SP v slalome (po 4 z 10): 1. Shiffrinová 400, 2. VELEZ ZUZULOVÁ 290, 3. Holdenerová 260, 4. Lösethová 177, 5. VLHOVÁ a Strachová po 141.© 2013 - 2018, Autorské práva TASR. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí alebo fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Autor: TASR

ZOSTÁVA DO Olympijských hier mládeže 2018, Buenos Aires

Exkluzívny partner

  Generálni partneri

   Hlavní partneri

    Partner

    Dodávatelia

     Mediálni partneri

      Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť, prispôsobujeme reklamu a používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?
      Viac informácií...
      Súhlasím